EN
9.06.2022, 11:20 Wersja do druku

Warszawa. Bezpłatne pokazy spektaklu „Przemiany” Teatru Warszawa +50

„Przemiany” to ósma premiera Teatru Warszawa +50 przygotowana przez twórców z Teatru ME/ST. Na wszystkie pokazy wstęp jest bezpłatny.

TERMINY I MIEJSCA

- 9 czerwca, g. 15.00 DK Śródmieście, ul. Smolna 9 obowiązkowa rezerwacja miejsc: [email protected]

- 12 czerwca, g. 17.00 Dorożkarnia, Siekierkowska 28 - obowiązkowa rezerwacja miejsc: dorozkarnia.pl

- 13 czerwca, g. 12.30 Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1

- 14 czerwca, g. 19.00 Sala Widowiskowa w Międzylesiu, Żegańska 1A

- 20 czerwca, g. 11.00 DK Śródmieście, ul. Smolna 9 - Obowiązkowa rezerwacja miejsc: dks.art.pl

***

Spektakl „Przemiany” zaprowadzi widzów aż do starożytnej Grecji. A tam, ateński celebryta Arystyfanes zastanawia się nad tym, co by było, gdyby władzę nad państwem przejęły kobiety. Tytułowe „Przemiany” dotyczą różnych sfer życia, ale przede wszystkim nas samych, bo przecież żyjemy w czasach nieustających przemian i zaskakujących wydarzeń. Spektakl ma niezwykłą moc, która wynika ze scenicznej wspólnoty jedenastu aktorek. Bohaterki sztuki rozplątują problemy tego świata, chcą doprowadzić do wielkiej przemiany, która wiąże się między innymi z odwieczną dominacją mężczyzn. „Przemiany” to spektakl z ciepłym dystansem do rzeczywistości. To mistyczne przeżycie teatralne, wciągające widzów hipnotyzującym rytmem już od pierwszych minut. We współczesne rozważania o życiu i świecie wplecione zostały dwa fragmenty sztuk Arystofanesa napisane 2500 lat temu. Czy coś się zmieniło od tamtego czasu? Warto to sprawdzić przychodzą na jeden z bezpłatnych pokazów sztuki.

 ***

Teatr Warszawa +50 to grupa teatralna prowadzona przez twórców z Fundacji Artystycznej ME/ST. Do grupy należą kobiet powyżej 60. roku życia, które od 8 lat z pasją zajmują się aktorstwem.

Działania teatru wspiera m.st. Warszawa

Źródło:

Materiał nadesłany