EN

1.09.2022, 10:27 Wersja do druku

Warszawa. Bazar różności rzemieślniczych - Święto ulicy Skaryszewskiej 2022

Tegoroczne Święto Ulicy Skaryszewskiej odbędzie się 17 września. Można wziąć udział w spacerze poświęconym nowym wymiarom rzemiosła na Pradze podczas, którego wspólnie z przewodnikiem przejdziemy do pracowni Fab Labu.

fot. mat. organizatora

Zapraszamy również na otwarcie wystawy planszowej „Rzemiosło na Kamionku”, pokazy Roda Capoeira Angola, koncerty hiphopowe, warsztaty i zabawy dla najmłodszych oraz na praski poczęstunek i spektakl teatralny.  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Praga od lat skupia artystów, twórców i aktywistów społecznych, którzy po raz 11 uroczyście ożywiają tę część Warszawy.

Imprezy na Pradze wpisały się w tradycję miejsca, odbywają się corocznie od 2010 r. Zrodziły się z potrzeby sąsiedzkiego działania i promowania lokalnej twórczości. W tym roku szczególnie zapraszamy miłośników rzemiosła warszawskiego, wydarzeń artystycznych oraz sceny praskiego hip-hopu. Artystyczno-historyczne działania są skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Sceny Lubelska 30/32 i Klub Sąsiada Skaryszewska. Partnerami: Muzeum warszawskiej Pragi, Centrum Kreatywności Targowa.

Link do wydarzenia na Fb: https://www.facebook.com/events/1278775576262507

Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu urzędu dzielnicy Praga Południe.

Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Miasta Stołecznego Warszawy Tomasz Kucharski serdecznie zaprasza.

Źródło:

Materiał nadesłany