23 stycznia 2022, niedziela, godz. 19.00
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek od 17.1.22 pod nr 22 743 87 10
Liczba miejsc ograniczona
Spektakl dla osób 16+.
Krótkie historie pełne absurdu pisane jako opowieści dla dzieci, uwielbiane przez dorosłych. Powstały na podstawie tekstów Gianni'ego Rodari.
Adaptacja i reżyseria: Piotr Filonowicz
Występują: Aleksander Chojnacki, Patrycja Gieros, Paulina Kaczmarczyk, Maria Konopka, Kamila Miller-Henneberg, Beata Osińska, Alicja Sarniewicz, Wojciech Szkółka, Agnieszka Szymanik, Kornelia Tomczyk
Bohaterka spektaklu, Paulinka, jest córką komiwojażera, który pewnego dnia dzwoni do niej, żeby powiedzieć, że za szybko nie pojawi się z powrotem. Dziewczynka zostaje sama, ale co to za problem, skoro ma swój smartfon, komputer i projektor. A poza tym tata nagrał dla córki bajki-niespodzianki, więc już na pewno Paulinka będzie przeszczęśliwa w trakcie swojej przymusowej izolacji.
Nasza interpretacja to swobodna wariacja na temat „Bajek przez telefon” Gianni’ego Rodari. Krótkie opowieści były pretekstem do eksploracji rozmaitych technik teatralnych, wśród których najbardziej owocnymi okazały się techniki teatru cieni, słuchowiska i tradycyjnego teatru żywego planu. Praca nad spektaklem była procesowa, odkrywcza, do ostatniej chwili otwarta na eksperyment i improwizację.
Teatr Zmiany to uczestnicy warsztatów teatralnych Akademii Sztuki i Kultury. Młodzi i zdolni ludzie, którzy próbują swoich sił na scenie, często po raz pierwszy.
Piotr Filonowicz, absolwent Akademii Teatralnej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, założyciel grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja. Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Założyciel Przędzalni głosu. Współtwórca improwizacji wolnej. Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa). Prezes Fundacji Sztuki Współczesnej.
Wydarzenie realizowane w obowiązującym reżimie sanitarnym.
Zasady uczestnictwa w wydarzeniu:
Obowiązują zapisy telefoniczne (22 743 87 10) od 17 stycznia. Liczba miejsc ograniczona.
DK Zacisze będzie otwarty dla publiczności 40 minut przed spektaklem.
Wejście do DK Zacisze i przebywanie na terenie DK Zacisze jest możliwe tylko w maseczkach zakrywających usta i nos. Obowiązek ten dotyczy również czasu trwania koncertu.
Przy wejściu do DK Zacisze należy zdezynfekować ręce.
Przy wejściu do sali teatralnej będzie sprawdzana imienna lista. Osoby, które zostały wpisane na listę rezerwową będą proszone o okazanie ważnego paszportu covidowego.
Prosimy o stosowanie się do wskazówek pracowników DK Zacisze w zakresie bezpieczeństwa na widowni.
Wejście do sali teatralnej jest możliwe po złożeniu przez Widza oświadczenia, że wg swojej wiedzy nie jest osobą zakażoną, przebywającą na kwarantannie, pod nadzorem epidemiologicznym lub wykazującą cechy infekcji (gorączka, kaszel, duszności). Formularz oświadczenia jest dostępny na stronie internetowej oraz w siedzibie DK Zacisze.
Oświadczenia opisane należy okazać pracownikowi DK Zacisze i następnie wrzucić do wyznaczonego pojemnika.
Organizator utrwala przebieg wydarzenia dla celów dokumentacji oraz promocji.
W DK Zacisze działa szatnia i kawiarenka.
Zalecamy zachowanie dystansu 1,5m przy przemieszczaniu się wewnątrz DK Zacisze.
Zajmując miejsca siedzące na widowni zalecamy zachowanie 1 miejsca odstępu. Zasada ta nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących i zaszczepionych.
Uczestnictwo w spektaklu jest równoznaczne z akceptacją powyższych zasad.