EN

26.09.2022, 15:24 Wersja do druku

Warszawa. Avant Art Festival w Komunie Warszawa

Po  tygodniu z Festiwalem Warszawska Jesień i Czeskim Vikendem zapraszamy na Avant Art Festival! W siedzibie Komuny Warszawa koncerty odbędą się 29 i 30 września.

fot. mat. organizatora


Zapraszamy do Szkoły, ul. Emilii Plater 31!
festiwal
Avant Art Festival
czwartek, 29 września, godz. 20:00
wystąpią:

Krenz (PL)

Warszawski producent, który reprezentuje Muwment. Urodzony w 1997. W swojej twórczości łączy wpływy muzyki klubowej, głównie brytyjskiego rodowodu, jak dubstep czy jungle z gęstymi hiphopowymi instrumentalami.Krenz rozkłada każdy gatunek muzyczny na cząstki elementarne, destyluje je i dodając własne wpływy, tworzy zupełnie nowe brzmienie. Kontestacja klasyki jest manifestacją nowego.

Phatrax (PL)
Urodzony w 1997 DJ i producent z Warszawy. Współzałożyciel kolektywu FLAUTA, który skupia się na organizacji wydarzeń charytatywnych na rzecz uchodźców. Kilkuletni pracownik kultowego sklepu płytowego SideOne, członek Muwmentu. W przeszłości organizował takie imprezy jak Korektor, Rud Boi, Raban czy Saturacja. W maju tego roku wydał debiutancki album „I’m Jesus Christ” nakładem Astrophone Recordings. Płyta ukazała się w trzystu egzemplarzach, a każdy z nich miał unikalną, ręcznie robioną okładkę. W projekcie wzięło udział ponad 60 artystów.


TONFA (PL)

To stołeczne rap duo, które objawiło nam się jesienią 2019 r., kiedy wydali 7- utworową EP-kę -TONFA EP, wydaną nakładem Astrophone Recordings – i w jakieś 25 minut przedstawili swoje mroczne, psychotyczne brzmienie. Ich nagrania przepełnione są zabrudzonymi dźwiękami, a hipnotyzujące, mroczne wokale i bezkompromisowe bity dopełniają całości. W muzyce, którą tworzą nie szukają żadnego punktu odniesienia.

Ecko Bazz (UG) feat. STILL

Od premiery swojej debiutanckiej EPki “Tuli Banyo” (Hakuna Kulala, 2018) ugandyjski raper i MC Ecko Bazz zakwestionował postrzeganie rozwijającej się sceny rapowej Afryki Wschodniej. Mieszając elementy grime, dancehallu i amerykańskiego hip-hopu i zbijając nasiąknięte polityką i aktywizmem teksty w języku Luganda, zdobył sobie miejsce w czołówce afrykańskich muzyków obecnych lat. Jego styl definiują surowość i erupcyjna energia.Ecko Bazz znany jest również z tego, że jest maniakalnym, eklektycznym, dziwacznym wykonawcą na żywo, zapewniającym oszałamiającą energię, koszmarny i wybuchowy pejzaż dźwiękowy, który na długo pozostanie w twojej głowie i rozpali każdy tłum do szaleństwa.

Deli Girls (US)

Deli Girls to naładowana emocjami, elektroniczna bomba tanecznej, noise punkowej energii, która ma roznieść system na kawałki. Powstały na nowojorskim Brooklinie projekt wokalisty Danny Orlowski, dzięki pracy Avant Art festival będzie miał okazję przedstawić się po raz pierwszy Europie. Jesienią 2022 roku Orlowski będzie kolaborować z DJ-em/producentem Hatechildem (head necromancer w Melting Point). Oboje od ponad dekady są znani w nowojorskim podziemiu z hardcore’owych tanecznych mosh pitów i aktywistycznej działalności. Orlowski i Hatechild od zawsze podzielają bezlitośnie antyestablishmentowe, queerowe wartości. Deli Girls to bezkompromisowy, nieznośnie donośny i energetyczny głos sprzeciwu.Abolish police, abolish prisons, abolish ICE!
Więcej informacji na avantart.pl

bilety:
35 PLN [przedsprzedaż]
40 PLN [w dniu wydarzenia]

piątek, 30 września, godz. 20.00

wystąpią:

Freddie Murphy presents: The Night shows no Dawn (IT)

The Night shows no Dawn zaczęło się jako wędrowna audycja radiowa zawierająca słowa i melodie do zatapiania się w Świcie, który może nie nadejść. Obecnie performance jest również celebrowanym czuwaniem, przygotowywaniem się do idei, że koniec nadejdzie.

Freddie Murphy jest kompozytorem mieszkającym w Turynie, we Włoszech. Jego poszukiwania dźwiękowe dotykają katolickiego poczucia winy oraz intymnie badają poczucie straty i akceptacji związanej z żałobą. Jako założyciel duetu Father Murphy wydał serię koncept albumów i intensywnie koncertował w Europie, Ameryce Północnej, Rosji i Australii, wraz z takimi projektami jak Xiu Xiu i Jarboe.

Filmy z jego oryginalną ścieżką dźwiękową zostały wybrane przez Locarno Film Festival, Karlovy Vary, MoMA Fortnight Doc Festival. Jego najnowsza praca została zamówiona przez Arts Council England.

ECKO ELVIN >> Elvin Brandhi & Ecko Baz

Wspólny projekt Elvin Brandhi, walijskiej producentki i afrykańskiego MC Ecko Bazza, (także solowo na Avant Art) Jest to praca zamówiona specjalnie przez festiwal Avant Art na tegoroczną edycję festiwalu.

ECKO ELVIN konceptualnie opierać się ma na brzmieniach zaczerpniętych z albumu Villaelvin – materiału, który Elvin Brandhi stworzyła podczas swojej pobytu w Kampali na zaproszenie afrykańskiego wydawnictwa NYEGE NYEGE TAPES i w kolaboracji z artystami powiązanymi z kolektywem NYEGE NYEGE. Była to jedna z najmocniejszych płyt 2020 roku, będąca przykładem solidnej i szczerej kolaboracji muzyków europejskich i afrykańskich.

Możemy się spodziewać silnie mistycznych i niepokojących brzmień zaczerpniętych z afrykańskiego folku i dużo field-recording przełamanych przenikliwymi i kipiącymi energią wokalami. Jest to pierwszy wspólny koncert tego duetu, co więcej jest to jednocześnie pierwszy raz kiedy na żywo usłyszeć będzie można materiał z Villaelvin, w dodatku wzbogacony o obecność i wkład Ecko Bazza.

DJ Scotch Egg feat. Ethnique Punch (JP/TUR/DE)

Shigeru Ishihara (aka DJ Scotch Egg aka DJ Scotch Rolex) to przekraczający granice muzyk, producent i weteran sceny elektronicznej pochodzący z Tokio. Od prawie dwóch dekad podróżuje pomiędzy najróżniejszymi gatunkami muzycznymi, łącząc je i sklejając w szorstkie, chropowate i zdecydowane brzmienia. Swoje pierwsze kroki stawiał w podziemiu Brighton w latach 2000, gdzie dzięki gitarowym eksperymentom i ciężkimi i zaginającymi gatunki brzmieniowe improwizacją eksplodował na scenie brytyjskiego, a od czasu przeprowadzki do Berlina w 2011 roku, jego brzmienie ewoluowało, obejmując wpływy hip hopu, trapu i dubu.

U boku DJ Scotch Egga wystąpi Ethnique Punch – turecki MC, producent i artysta wizualny stacjonujący w Bremie. Hipnotyczne i dynamiczne bity, w których eksperymentuje z łączeniem etnicznych skal melodycznych z perkusją, nagraniami terenowymi i chropowatymi bębnami stały się znakami rozpoznawczymi jego produkcji, obok jego głębokiego, tajemniczego głosu i ostrego flow w połączeniu z rymami i brzmieniem języka tureckiego.

Ostrowski (PL)

Krzysztof “Freeze” Ostrowski to bydgoski muzyk, instrumentalista i producent, najczęściej kojarzony z szeroko rozumianą sceną elektroniczną. Na jego artystyczną działalność wpływa mnogość doświadczeń związanych z dźwiękiem: wykształcenie muzyczne, lata produkcji muzyki elektronicznej,czy praca w orkiestrze dętej. Sprawnie porusza się w obrębie różnych form muzycznych i gatunków. Szeroki, stale udoskonalany dobór instrumentarium i rozległa wyobraźnia artystyczna to znaki szczególne artysty, często skłaniającemu się ku eksperymentalnym rozwiązaniom.
Występuje solowo, oraz w ramach audiowizualnego duetu Soundscape Mirror (z artystą wizualnym Tomem Skofem), jak i w różnych konfiguracjach często związanych z bydgoską alternatywą wywodzącą się z klubu Mózg. Razem z Mateuszem Wysockim Fischerle tworzy duet IFS. W 2018 r. wspólnie z Kubą Ziołkiem powołał do życia duet Clinamen, który to zadebiutował płytą “The tropism of spring” jesienią 2020 r. Nagrywał i występował m.in. z Tonym Buckiem, Grzegorzem Pleszyńskim (Transmemories), improwizowaną orkiestrą Come Down to Earth, Piotrem Cisakiem, Sławkiem Janickim.

Samuel Kerridge (GB)

Samuel Kerridge, ze swoim charakterystycznym dźwiękowym elektronicznym arsenałem, stoi samotnie w świecie rytmu i hałasu. Jest artystą jedynym w swoim rodzaju, nowe, świeże brzmienie jego muzyki swoją mocą trafia słuchacza prosto w trzewia. Niezależnie od formy, jaką przybiera, Samuel Kerridge wciąż się rozwija, zawsze przesuwając granice dźwięku i przestrzeni.

W maju 2022 roku ukazał się jego najnowszy album Kick to Kill, wydany pod własnym labelem Kick to Kill records. Kerridge nie boi się odnosić w pojawiających się na nim kompozycjach do surowej i mrocznej spuścizny brytyjskich twórców takich jak Coil czy The Fall, jednocześnie tworząc nową jakość.
michaluk x radzikows (PL)

Artyści poruszają się w granicach estetyk noise, drone, postdigital z naciskiem na autorskie moduły syntezy oraz przetwarzania dźwięku i obrazu, czasem wsparte zewnętrznymi urządzeniami oraz instrumentami elektronicznymi. //// Projekt wybrany w ramach Open call 2022.

Więcej informacji na avantart.pl
bilety: 30 PLN [przedsprzedaż]
35 PLN [w dniu wydarzenia]

Wydarzenia współfinansowane ze środków M. St. Warszawy.
Wydarzenia realizowane w ramach projektu In Between Norway & Poland / Culture finansowane są ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021 (Program „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”).

PARTNERZY Klub SPATiF | Klub Pogłos | Komuna Warszawa | Pardon, To Tu | Kino Iluzjon | Going. | Stowarzyszenie Autorów ZAiKS | Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina | BUH | ARTE Fundacja Kultury i Edukacji

Patronat: Dwójka - Program 2 Polskiego Radia, Glissando oraz wyborcza.pl

Źródło:

Materiał nadesłany