EN

1.06.2021, 12:00 Wersja do druku

Warszawa. APORIA. THE CITY IS THE CITY z honorowym wyróżnieniem

APORIA. THE CITY IS THE CITY otrzymała honorowe wyróżnienie w konkursie “Best Book Design from all over the World” 2021. 

Jury oceniło 500 książek z 30 krajów. "Publikację przenika jasna koncepcja: jedno miejsce, dwie rzeczywistości zbiegające się w jednym punkcie. Książka łączy w sobie elementy różnych rzemiosł. Struktura przypomina katalog wystawy, typografia wykazuje natomiast silne związki z poezją. Współczesne ilustracje kontrastują ze starymi miedziorytami. Dwuczęściowy charakter pracy wieńczy integracja z aplikacją, która pozwala odbiorcy wywoływać z wnętrza książki nałożone na siebie obrazy 3D" – czytamy w uzasadnieniu nagrody.

Publikacja wydana została przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach Praskiego Quadriennale 2019. Praca APORIA. MIASTO JEST MIASTEM składała się z instalacji Virtual Reality, publikacji, aplikacji Augmented Reality oraz scenografii. Więcej na aporia-city-city.com.

Coroczny konkurs projektowania książek "Best Book Design from all over the World" organizowany jest w Lipsku od 1963 roku przez Stifung Buchkunst w Lipsku. Do konkursu zgłaszane są publikacje, wyróżnione przez ekspertów w krajach, w których zostały wydane. W tym roku przyznano 14 nagród.

W ubiegłym roku APORIA. THE CITY IS THE CITY otrzymała główną nagrodę Polish Graphic Design Awards 2019 w kategorii “Wydawnictwo – Album i katalog” i została wyróżniona w 60. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Książki Roku 2019 w kategorii "Katalogi, wydawnictwa bibliofilskie i inne”.

Źródło:

Materiał własny