EN

27.10.2020, 17:51 Wersja do druku

Warszawa. Album z nagraniem opery "Gismondo, Re di Polonia" nominowany do Koryfeusza Muzyki Polskiej

Inne aktualności

Album z nagraniem opery "Gismondo, Re di Polonia" Leonarda Vinciego w wykonaniu {oh!} Orkiestry Historycznej został nominowany do nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Wydarzenie Roku. Jak piszą organizatorzy:

Za znakomitą interpretację dzieła barokowego o licznych odniesieniach do historii Polski!

Dzieło, wydobyte z archiwów przez koncertmistrzynię i założycielkę {oh!} Orkiestry Historycznej Martynę Pastuszkę, okazało się być prawdziwą kwintesencją barokowej opery. Utwór jest rzadkim przykładem uwzględnienia polskiej historii przez jednego z czołowych ówcześnie kompozytorów operowych, do których bezsprzecznie należał Leonardo Vinci. Opowieść o królu Zygmuncie II Auguście wzbogacona o fikcyjne wątki romansowe i wojenne została osnuta wokół jednego z kluczowych wydarzeń polskiej historii, czyli podpisania Unii Lubelskiej. Nagranie cieszy się wielkim entuzjazmem słuchaczy i zbiera znakomite międzynarodowe recenzje!

Więcej informacji.

7 listopada odbędzie się jubileuszowa Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020
Gala będzie transmitowana na żywo na TVP Kultura, Dwójka - Program 2 Polskiego Radia, na stronie www.koryfeusz.org.pl, a także na kanale YouTube Instytut Muzyki i Tańca.

***
PEŁNA LISTA NOMINOWANYCH

mat. organizatora

Źródło:

Materiał nadesłany