EN

8.07.2024, 11:54 Wersja do druku

Warszawa. „Adam” – pierwszy rapowy musical w Polsce w którym zagra AI, robot Bolly

Mroczna i przejmująca – tak swoją nową produkcję zapowiada warszawski teatr ekologiczny Bohema House. Spektakl w reżyserii i z udziałem Sebastiana Fabijańskiego przedstawia doświadczonych przez los być może ostatnich już przedstawicieli ludzkiego gatunku na zrujnowanej planecie. Głębi widowisku dodają mocne brzmienia. Do współpracy przy produkcji zaproszeni zostali czołowi raperzy i wokaliści z różnych stron sceny muzycznej.

fot. mat. teatru

Wizja nadchodzącej apokalipsy. Świat jest zniszczony w wyniku degradacji środowiska naturalnego. Ludzie tracą nadzieję na przetrwanie. Refleksja przyszła zbyt późno. Ludzkość nie sprostała wyzwaniu, jakim stał się kryzys klimatyczny i degradacja środowiska. Niestabilne warunki atmosferyczne, gwałtowne wymieranie roślin i zwierząt, skażenie wody, gleby i powietrza. Życie na Ziemi stało się nieznośne.

Imię głównego bohatera nie jest przypadkowe. Adam z biblijnej Księgi Genesis był symbolicznie pierwszym człowiekiem. W spektaklu może on być postacią z Księgi Apokalipsy, jednym z ostatnich ludzi na Ziemi. Spektakl jest wołaniem o przebudzenie ludzkości w przełomowym momencie, kiedy jeszcze możemy powstrzymać najgorsze skutki niszczycielskich działań naszej cywilizacji. 

Widowisko ze spektakularną oprawą muzyczną nawiązuje stylistyką do kinowych produkcji science-fiction. Skondensowana w jednym akcie fabuła daje widzowi poczucie uczestnictwa w dramacie bohaterów. 

Post apokaliptyczną scenerię w otoczeniu teatru w dniu premiery zapewnia Recykl S.A. – firma założona w 2005 roku, która zajmuje się odzyskiem i recyklingiem opon. Swoją innowacyjną, unikatową technologią recyklingową podbija Indie.

Tytuł: Adam

Produkcja: Teatr Bohema House

Reżyseria: Sebastian Fabijański

W roli głównej: Sebastian Fabijański

Muzyka: Ramzes, Feno

Występują: Karolina Czarnecka, Magda Dąbkowska/ Wiktoria Kostrzewa, Feno, Łukasz Gocławski, Katarzyna Granecka, Arkadiusz Pyć

Prapremiery: 25 i 26 lipca, godz. 19.00

Premiera: 27 lipca, godz. 19.00

Teatr Bohema House, Warszawa, ul. Smugowa 46A

Repertuar i aktualności:

bohemahouse.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne