EN

24.03.2022, 10:25 Wersja do druku

Warszawa. 42. Warszawskie Spotkania Teatralne odbędą się w maju

42. Warszawskie Spotkania Teatralne organizowane przez Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy odbędą się w dniach 19-29 maja.

fot. mat. organizatora

Prace nad domknięciem programu trwają, zostanie on ogłoszony w drugiej połowie kwietnia. Również wtedy rozpocznie się sprzedaż biletów i karnetów na festiwal. Kuratorem 42. Warszawskich Spotkań Teatralnych jest Wojciech Majcherek.

Po dwóch edycjach festiwalu w pandemicznej rzeczywistości, zmniejszające się obostrzenia pozwalają na zorganizowanie festiwalu stacjonarnie – wszystkie spektakle zostaną zaprezentowane na scenach Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Niezmiernie cieszymy się, że święto teatru będziemy mogli obchodzić naprawdę wspólne, na żywo dzielić się opiniami i wrażeniami. Tradycyjnie zaprosimy widzów na spotkania z twórcami, które odbywać się będą po przedstawieniach (według ścieżki karnetowej) w Sali im. Witolda Zatorskiego.

Warszawskie Spotkania Teatralne to szansa na obejrzenie najciekawszych, najgoręcej dyskutowanych przedstawień z całej Polski, które miały swoją premierę w poprzednim roku, a nie były do tej pory prezentowane w stolicy.

Warszawskie Spotkania Teatralne realizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy oraz dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do zobaczenia w maju!

Źródło:

Materiał nadesłany