EN

12.05.2021, 09:55 Wersja do druku

Warszawa. 30. Festiwal Mozartowski online do 28 maja

W związku z trwającymi ciągle obostrzeniami z powodu COVID-19 wydarzenia 30. Festiwalu Mozartowskiego do 28 maja odbywać się będą wyłącznie w formule online.

fot. mat. teatru

Transmisje na żywo - na portalu ewejsciowki.pl, bądźcie z nami! Największe przeboje mozartowskie, wspaniałe gwiazdy, niezwykła orkiestra MACV. Tego nie można przegapić.

Wspaniałe koncerty w niezwykle atrakcyjnych cenach.

16 maja zapraszamy Państwa na streaming koncertu wybitnego jazzmana - Krzysztofa Herdzina oraz Orkiestry MACV.

Krzysztof Herdzin – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, multiinstrumentalista – wystąpi w Zamku Królewskim, gdzie wraz z orkiestrą instrumentów dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense zaprezentuje interpretacje jazzowe utworów Mozarta oraz Chopina.

KUP STREAMING

22 i 23 maja zaprezentujemy Państwu dwa wyjątkowe koncerty, dostępne w formie LIVE STREAMING.

"Klasyka a romantycy: trio Strahl / Kulka / Ritter" to koncert wybitnych artystów, którzy oprócz dzieł Mozarta wykonają także utwory Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego oraz Fryderyka Chopina.

KUP STREAMING

Kolejna muzyczna propozycja to "Snack Opera. Mozart Edition", adresowana zarówno do widzów, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i do już wyrobionych melomanów. Spotkanie poprowadzi, prowokując do nieszablonowego spojrzenia na operę, Jerzy Snakowski.

KUP STREAMING

Artystom w przeważającej większości towarzyszyć będzie orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej Orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi rządowymi.

Szczegółowe informacje dotyczące 30.Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie oraz bilety znajdują się na stronie: operakameralna.pl

Finałem Festiwalu będzie Wielka Gala Operowa w dniu 4 lipca.

Powołany do życia w 1991 roku Festiwal Mozartowski to fenomen w skali światowej. Na przestrzeni lat wykonano w jego ramach wszystkie dzieła sceniczne kompozytora. Warszawska Opera Kameralna była jedyną instytucją, która posiadała je w stałym repertuarze, wielokrotnie prezentując je poza granicami i podbijając serca melomanów m.in. Japonii, Omanu, Libanu i niemal całej Europy.

Jubileuszowa 30. edycja została przeniesiona ze względu na pandemię, z 2020 na 2021 rok.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne