EN

13.12.2023, 12:28 Wersja do druku

Warszawa. 2023 na finiszu. Co zaplanowano w Komunie Warszawa?

Zbliżamy się do końca 2023 roku... Jednak w Komunie Warszawa wciąż wiele atrakcji.

fot. mat. teatru

Zanim jednak zamkniemy rok Anty-Sylwestrem, czyli benefitem na Radio Kapitał, to przypominamy o ostatniej tegorocznej premierze, czyli "Glory Game" w choreografii Dominika Więcka. W nadchodzącą niedzielę gościmy także Freakmarket, czyli rzemieślniczo-artystyczno-rękodzielniczy kolektyw przygotowujący własnoręcznie wytworzone przedmioty. Dzień później zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie Studia Eksperymentalnego Radia Kapitał wokół ksiązki "Wyrobiska" Gosi Zagajewskiej. Będzie dyskusja, muzyka oraz instalacja. W przedświątecznym czasie w Komunie odbywać się będzie Festiwal Zawirowania.

Serdecznie zapraszamy!

SPEKTKAL / TANIEC

PREMIERA!: Glory Game, chor. Dominik Więcek

15—17.12, godz. 19.00

Citus – altius – fortius (szybciej – wyżej – silniej).

W premierowym spektaklu Glory Game w choreografii Dominika Więcka głównym elementem eksploracji jest ciało, od którego zasady gry nieustannie wymagają coraz więcej. W jaki sposób portretowane jest ciało w sporcie? Czy sport może być taką samą rozrywką, jak wciągający melodramat? 

Kup bilet

NIEZALEŻNE TARGI

FREAKMARKET

17.12, godz. 11.00—17.00

Freakmarket Warszawa to efemeryczny kolektyw rękodzielniczek/-ów, rzemieślniczek, artystek i fachur. Działania Freakmarket można okreslić słowami: D.I.Y., etyczność, solidarność, lokalność i ekologia. We współpracy z zaprzyjaźnionymi inicjatywami organizują już 20. edycję, która tym razem odbędzie się w Komunie Warszawa. Podczas targów będzie można kupić unikalne, własnoręcznie wytworzone przedmioty, np. grafiki, biżuterię, naturalne mydła i kosmetyki, oryginalne ubrania, ceramikę i dużo mniej lub bardziej oczywistych obiektów. Tym razem wspierać będą fundację MASZ NOSA.

MUZYKA / INSTALACJA / KSIĄŻKA

SERK XI: Rozmowa o książce „Wyrobiska” + koncert Zagajewska/Kurek + instalacja

18.12, godz. 19.00

Ostatnie tegoroczne wydarzenie Studia Eksperymentalnego Radia Kapitał odbędzie się wokół książki Gosi Zagajewskiej pod tytułem „Wyrobiska”. Zaczniemy dyskusją na temat książki prowadzoną przez Dobromiłę Dobro. Następnie odbędzie się koncert na głos i elektronikę oparty na autorskich piosenkach Gosi, wykonany w duecie z Wojtkiem Kurkiem. Całość dziać się będzie w otoczeniu scenografii-instalacji inspirowanej wierszami z „Wyrobisk”, przygotowanej specjalnie na tę okazję przez Sylwię Walczowską. To będzie naprawdę wyjątkowe wydarzenie.

Kup bilet

MUZYKA / TANIEC / BENEFIT

Anty-Sylwester 2023 - Benefit na Radio Kapitał

31.12, godz. 19.00

To będzie już drugi benefitowy Anty-Sylwester z Radiem Kapitał i Komuną Warszawa. W programie dwie sceny (taneczna i strefa chilloutu) i bar od BAZA Inclusive, gdzie serwowane będą ciepłe posiłki oraz napoje. Kupując wejściówkę, dokładasz cegiełkę na dalsze funkcjonowanie Radia Kapitał – pierwszego radia internetowego w Polsce. Pierwsze osoby artystyczne zostały już ogłoszone - śledźcie dalsze ogłoszenia!

Kup bilet

SPEKTAKL / TANIEC

Your Majesty, reż. Katarzyna Sikora, Marcin Miętus

19—20.01, godz. 19.00

Wracamy z Your Majesty! Choreograficzny spektakl będzie można zobaczyć ponownie podczas styczniowych pokazów.

Oczekiwania i negocjacje, strategie komunikacyjne a choreografia i taniec. Jak tak naprawdę funkcjonuje dialog w sferze prywatnej i publicznej? Spotkanie choreografki Katarzyny Sikory i dramaturga Marcina Miętusa zaowocowało premierowym spektaklem o tytule Your Majesty. Czego wymaga prośba od nadawcy, a czego od odbiorcy? Co się dzieje, gdy czyjaś prośba wydaje się zwyczajna i logiczna, ale ciało stawia jej opór? Czy zwyczajne „proszę” kończy negocjację, czy dopiero ją zaczyna? Your Majesty znajduje odpowiedzi na te pytania i przekłada je na taniec - solo, w duecie i trio. 

Kup bilet

SPEKTAKL

O czym tu gadać, jeśli nie ma o czym mówić, reż. Łukasz Horbów, Karolina Pawelczyk, Bożna Wydrowska

24.01, godz. 19.00

O doświadczeniu DDA (dorosłych dzieci alkoholików) w trzech aktach. Spektakl inspirowany życiem trojga artystów wizualnych, którzy rozpoznali, że wspólne doświadczenie dorastania w dysfunkcyjnej rodzinie wcale nie oznacza wspólnej definicji, ani perspektywy na sprawę. Łukasz Horbów, Karolina Pawelczyk i Bożna Wydrowska przychodzą do teatru z intencją eksperymentu, ustanawiając komunikację na poziomie szczerości. Aby opowiedzieć o własnym systemowym uwikłaniu i żeby wywlec na wierzch "Starego". Ukrytego w ciele, wspomnieniach, nawykach i zachowaniach.

Kup bilet

Działalność Teatru Komuna Warszawa wspierana jest przez m.st. Warszawa.

Źródło:

Materiał nadesłany