EN

10.11.2020, 09:19 Wersja do druku

Warszawa. 20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu w sieci

W związku z ograniczeniami nałożonymi na teatry, 20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu zmienia formułę i odbędzie się online, a wszystkie pokazy będą bezpłatne. 

mat. festiwalu

Drodzy Państwo,

Obecna rzeczywistość a zwłaszcza dynamiczne zmiany na płaszczyźnie dostępności do teatrów, wymuszają na nas dodatkowe działania. Polecenie zamknięcia widowni, który otrzymaliśmy na 5 dnie przed rozpoczęciem festiwalu, uniemożliwia spotkanie z Państwem na teatralnej sali. Sytuacja wymusza również zmiany programowe. Mamy jednak pozytywne informacje. Pomimo braku możliwości wejścia do teatru, spektakle będzie można obejrzeć na dwa sposoby:

Drodzy Państwo,


Obecna rzeczywistość a zwłaszcza dynamiczne zmiany na płaszczyźnie dostępności do teatrów, wymuszają na nas dodatkowe działania. Polecenie zamknięcia widowni, który otrzymaliśmy na 5 dnie przed rozpoczęciem festiwalu, uniemożliwia spotkanie z Państwem na teatralnej sali. Sytuacja wymusza również zmiany programowe.


Mamy jednak pozytywne informacje. Pomimo braku możliwości wejścia do teatru, spektakle będzie można obejrzeć na dwa sposoby:Mamy jednak pozytywne informacje. Pomimo braku możliwości wejścia do teatru, spektakle będzie można obejrzeć na dwa sposoby:

- wszystkie przedstawianie za pomocą transmisji na żywo na profilu Facebook Prom Kultury Saska Kępa

- następnego dnia po przedstawieniu, poprzez dostęp do specjalnie przygotowanego dla VOD nagrania spektaklu ze sceny Promu Kultury. 

Wystarczy zalogować się na naszej platformie vod.mimowie.pl.

Wszystkie spektakle, zarówno transmisje na żywo jak i te umieszczane na platformie vod.mimowie.pl, można będzie obejrzeć całkowicie za darmo.

20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Będzie to podróż poprzez różnorodność form współczesnego teatru pantomimy w Europie. Teatru, który pomimo odmiennych korzeni łączy będąca coraz większym wyzwaniem, idea sztuki poza słowami. Oryginalna poetyka, humor, zaskakująca wrażliwość i emocjonalność twórców oraz wykonawców przedstawień sprawia, że pantomima wymyka się oczywistym definicjom. Dzięki artystom z Polski, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Rosji, tegoroczna edycja naszego Festiwalu, ukaże niejednoznaczne, interesujące i poruszające oblicze pięknej sztuki świadomego milczenia.

Za nami wiele zmian, jeszcze więcej przed nami. W tym roku obchodzimy 20-lecie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu.  W związku z zamknięciem Sceny Na Woli, na której to byliśmy od początku istnienia Festiwalu, niespodziewanie rozpoczynamy podróż po warszawskich scenach teatralnych. Wieloletnia współpraca z Teatrem Dramatycznym dobiegła końca. Za wszystkie wspólne lata mocno dziękujemy. Zmieniamy miejsce prezentacji naszego Festiwalu, a na ten rok zmieniamy również jego termin. 20 edycja odbędzie się w Warszawie w dniach 11-16 listopada.

Nowym miejscem prezentacji święta Sztuki Pantomimy będzie PROM KULTURY na Saskiej Kępie. Z ekscytacją wyczekujemy współpracy z tą piękną przestrzenią na warszawskiej mapie kulturalnej.

Będzie nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem a właściwie goszcząc na Państwa ekranach w tym wyjątkowym czasie.

Bartłomiej Ostapczuk - dyrektor artystyczny Festiwalu

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne