EN

19.05.2021, 15:16 Wersja do druku

Wałbrzych. Szaniawski demaskuje malkontentów

Jest taki mem z małpką. Małpka pochodzi z japońskiego programu dla dzieci z lat 50. Małpka unika oka kamery, bo została na czymś przyłapana. Podobnie jak setki z nas, którzy głośno krzyczeli, by otworzyć kulturę, ale po cichutku, sami przed sobą przyznawali się, że przecież i tak nigdzie nigdy nie pójdą. Pisali sobie usprawiedliwienia, że streamingi to nie teatr, ale JAK JUŻ BĘDZIE MOŻNA, to o panie, czego to ja nie zobaczę. Dlatego my nie napiszemy, że wznawiamy działalność, wracamy do gry czy wstajemy z ławki rezerwowej. Nie czujemy, żebyśmy kiedykolwiek na niej siedzieli. Jesteśmy cały czas w teatrze, próbujemy i gramy spektakle.

"Niech prawo będzie z wami", fot. Tobiasz Papuczys / mat. teatru

Pierwsze spotkanie planujemy na piątek, 21 maja, kiedy to zagramy dwa razy – o 18:00 i 20:00 – spektakl PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY. Komedia Siemiona Złotnikowa, której bohaterami są mocno doświadczeni przez życie, dojrzali ludzie. Irena Wójcik i Piotr Tokarz wzruszają i bawią widzów historią o nieskrępowanej potrzebie miłości.
Drugą propozycją jest monodram Angeliki Cegielskiej CUDOWNE I POŻYTECZNE. O SEKSIE, w reżyserii Martyny Majewskiej. W bardzo intymnej, scenicznej interpretacji książki „Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu” Remigiusza Ryzińskiego Angelika Cegielska przedstawia różne warianty relacji, zawsze z wrażliwością i mądrze, z pikanterią, ale bez oceniania. Zagramy o 19:00 i 21:00 w sobotę, 22 maja.
W niedzielę, 23 maja zagramy o 18:00 i 20:00 monodram Filipa Perkowskiego NIECH PRAWO BĘDZIE Z WAMI (albo co wiedzieć o konstytucji na wypadek rządów złodziei, furiatów i fundamentalistów). Ogromna duża humoru połączona z historią, polityką i obecną sytuacją społeczną.

Ci, którzy naprawdę czekaliście na otwarcie teatru - po prostu przyjdźcie zobaczyć. Ci, którzy tylko tworzyli pozory – we are watching you.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

19.05.2021