EN

24.06.2020, 13:12 Wersja do druku

Wałbrzych. Premiera online w Teatrze Lalek

mat. organizatora

W najbliższą niedzielę, 5 lipca, Teatr Lalki i Aktora zaprasza na premierę spektaklu "Przyjaciel" w reżyserii Seweryna Mrożkiewicza, która odbędzie się online. Początek o godzinie 12.

Tym razem realizatorzy spektaklu sięgnęli po mniej znaną klasykę literatury dziecięcej - tekst Oscara Wilde`a pt. PRAWDZIWY PRZYJACIEL. To wzruszająca historia o relacji biednego ogrodnika i bogatego młynarza, ukazująca przyjaźń, która nie do końca jest równa i uczciwa. Janek, będący ogrodnikiem zawsze służy pomocną dłonią i radą Młynarzowi, który nie odwzajemnia dobroci młodego chłopaka, a wręcz przeciwnie - wyzyskuje go.

 PRZYJACIEL jest spektaklem stolikowym, zawierającym małe formy i elementy scenografii, a dosłownym miejscem jego powstania jest, jak sama nazwa wskazuje, stolik. - To niewątpliwie atut, jeżeli chodzi o spektakl, który będzie miał swoją premierę on-line, ponieważ podczas nagrywania i montażu realizator może pozwolić sobie na precyzyjne zbliżenia postaci czy lalek - mówi Karolina Sobolewska z Biura promocji i edukacji TLiA.

Przedstawienie zrealizowane zostało w konwencji kina niemego. - To nie przypadek, ponieważ szukając inspiracji pomyślałem o filmach Charliego Chaplina, gdzie fabuła zwykle zamknięta była w ruchu, a nie w słowach - mówi Seweryn Mrożkiewicz, reżyser spektaklu. - Całą akcję postanowiłem sprowadzić do działań animacyjnych opartych na muzyce i uzupełnianych tablicami z napisami i pytaniami - dodaje Mrożkiewicz.

Spektakl PRZYJACIEL dedykowany jest dzieciom w wieku 5 - 8 lat.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

24.06.2020