EN

17.09.2020, 15:49 Wersja do druku

Wałbrzych. Nowe podcasty „Szaniawski. Fm!”

Seb Majewski, Tomasz Jękot, Irena Wójcik, Nikola Olszak/mat teatru

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego zaprezentował już trzy odcinki podcastu SZANIAWSKI.FM!  W planach kolejne prezentacje.

11 września odbyła się premiera audycji Weroniki Krówki i Rafała Kosowskiego. Ten radiowy musical w humorystyczny sposób odpowiedział na pytanie, jak słuchać i tworzyć muzykę w domu. Fani mieli zaś okazję posłuchać śpiewu Rafała Kosowskiego przy akompaniamencie gitary oraz wyjątkowego koncertu na pianinie Weroniki Krówki!
Ten oraz poprzednie podcasty (Angeliki Cegielskiej i Pawła Świątka oraz Wojtka Świeściaka i Kingi Zygmunt) są dostępne nieodpłatnie na platformach SoundCloud oraz Spotify, a już niedługo dołączą do nich dwa kolejne odcinki!
W piątek (18 września 2020) odbędzie się premiera podcastu Ireny Wójcik z serii ŻYCIE DOMOWE. Znana ze swojego zamiłowania do gór aktorka Teatru zabierze słuchaczy na pieszą wycieczkę popularnym szlakiem z Zamku Książ do ruin Starego Książa. Gościnnie w podcaście występują Nikola Olszak, Tomasz Jękot i Seb Majewski. Całą trasę wycieczki udało się nagrać zaraz po rozluźnieniu pandemicznego zakazu wchodzenia do lasów i parków – była przez to tym bardziej ekscytująca dla naszych artystów.
W dalszej części podcastu Irena pomoże odbiorcom porządnie spakować plecak w góry i wybrać trasę następnej wyprawy.
W sobotę (19 września 2020) uczestnicy grup warsztatowych Cienie Teatru i Niedorośli 30+ oraz nasi widzowie zaprezentują efekty swojej przygody z podcastem – wielu z nich pierwszy raz stanęło przed mikrofonem! Amatorzy przygotowując się do podcastu rozmawiali z Grzegorzem Chojnowskim, redaktorem naczelnym Radio Wrocław Kultura: o prowadzeniu audycji online, o tajnikach pracy radiowca i krytyka teatralnego.
Autorki podcastu opowiadają także o swoich ulubionych spektaklach i dyskutują z profesjonalnymi recenzjami. Audycja ta, jest świetną okazją do przypomnienia sobie naszych spektakli, których z wiadomych względów nie mogliśmy grać przez ostatnie miesiące. Będzie to pierwszy odcinek z serii MŁODY TEATR!
Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na spotkanie w internetowym eterze!

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

17.09.2020

Wątki tematyczne