EN

16.10.2020, 15:56 Wersja do druku

Wałbrzych. Czwarta premiera monodramu w sezonie 2020-21 WIEMY, JAK TO ZROBIĆ u Szaniawskiego

Spektakl IWANOW. CZŁOWIEK, KTÓRY ŚPI debiutancko reżyseruje Małgorzata Maciejewska – do tej pory artystka pracowała w polskich teatrach jako dramatopisarka i dramaturżka. Teraz w nowej roli, korzystając z tekstu Antona Czechowa „IWANOW”, przybliży widzom świat melancholii i depresji głównego bohatera. W roli tytułowej zobaczymy Piotra Mokrzyckiego.

na zdj. od lewej Piotr Mokrzycki, Małgorzata Maciejewska, Maciej Jaszczyński, Karolina Mazur.

IWANOW. CZŁOWIEK, KTÓRY ŚPI jest opowieścią o samotności i depresji przeżywanej przez mężczyznę w wieku przełomowych trzydziestu pięciu lat. Jest on przedstawicielem społeczeństwa w stanie bezwładu, rozpadającego się i bezradnego. Nieudolnie aplikującego stare wzorce do nowej zmieniającej się rzeczywistości. Depresja przeczuwanego nadchodzącego kryzysu dotyka ludzi w średnim wieku, którzy orientują się, że wychowywano ich do innego świata, a nadchodzi zupełnie inny, taki, o którym ich rodzice nawet nie śnili. 

- Ale czy depresja to nie jest po prostu stan fundamentalnego przeżywania wciąż na nowo rozczarowania dorosłością? – pyta reżyserka. 

IWANOW… to rzecz o kryzysach, o izolacji i odosobnieniu – ale jak to u Czechowa – z gracją, ze śmiechem i z wypalającą na koniec strzelbą.

Premiera odbędzie się 24.10 o 18:00. Kolejne pokazy: 25.10 o 18:00, 30.10 o 20:00 i 31.10 o 18:00.

Tekst na podstawie IWANOWA Antona Czechowa: Małgorzata Maciejewska

Reżyseria: Małgorzata Maciejewska

Dramaturgia i video: Maciej Jaszczyński

Scenografia modułowa i kostiumy: Karolina Mazur

Muzyka: Kamil Pater

Obsada: Piotr Mokrzycki ze specjalnym udziałem Ireny Sierakowskiej

Źródło:

Materiał nadesłany