EN

5.10.2022, 12:37 Wersja do druku

Wałbrzych. „108 kostek cukru” w programie „Teatr Polska”

11 października Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu wyruszy w trasę z monodramem Ireny Sierakowskiej „108 kostek cukru” w reżyserii Agaty Puszcz.

fot. mat. teatru

Kameralne przedstawienie powstało na kanwie pamiętnika należącego do młodej dziewczyny, odnalezionego w gruzach Warszawy tuż po Powstaniu. Irena Sierakowska zginęła w Powstaniu Warszawskim. Wiele lat później w rodzinie Sierakowskich urodziła się kolejna Irena, która została aktorką Teatru Szaniawskiego w Wałbrzychu. Tekst spektaklu, autorstwa Zuzanny Bojdy, opowiada o prawdziwej historii jednostki uwikłanej w wielkie wydarzenia oraz o prawdziwych emocjach towarzyszących odkrywaniu rodzinnej tajemnicy. To opowieść o wojnie z perspektywy kobiety i cywilki, ale także z perspektywy osoby, która – zwłaszcza współcześnie – nie może jej pojąć. Temat Powstania pozostaje żywy i wciąż działa silnie w różnych częściach Polski.

Spektakl w październiku i listopadzie zostanie zagrany w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i śląskim.

Po każdym spektaklu będzie odbywać się spotkanie z publicznością z udziałem aktorki Ireny Sierakowskiej, które poprowadzi pedagożka Teatru Nikola Olszak. Pełen harmonogram objazdu do sprawdzenia tutaj: https://teatr.walbrzych.pl/dzialalnosc-czyli-spektakle/108-kostek-cukru/108kostek-cukru-w-teatr-polska/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego. Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne