EN

31.07.2021, 08:13 Wersja do druku

USA. Ze świadectwem szczepienia i w maseczkach do teatrów na Broadwayu

Publiczność udająca się do teatrów na nowojorskim Broadwayu będzie musiała przedstawiać świadectwo szczepienia przeciwko koronawirusowi i nosić maseczki ochronne. Takie wymogi ogłosiła w piątek Broadway League.

mat. Facebooka

Po trwającej od marca 2020 roku przerwie spowodowanej wybuchem pandemii Covid-19 prezentowany na Broadwayu jest obecnie tylko show Bruce'a Springsteena. Na środę zaplanowano premierę "Pass Over" Antoinette Chinonye Nwandu.

Większość teatrów otworzy swe podwoje we wrześniu lub październiku.

Jak informuje Broadway League, w nowym sezonie zapewne pojawią się wyjątki od restrykcji przeciwepidemicznych obowiązujących w teatrach. Obejmą one dzieci poniżej 12. roku życia, które nie kwalifikują się jeszcze do szczepień oraz osoby z chorobą lub mające przekonania religijne, które uniemożliwiają szczepienie. Widzowie ci będą musieli udowodnić, że mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Wymóg noszenia maseczek dla publiczności nie obowiązuje tylko w miejscach wydzielonych w teatrach na konsumpcję.

"Ponieważ szczepienia okazały się najskuteczniejszym sposobem na zachowanie zdrowia i ograniczenie przenoszenia choroby, cieszę się, że właściciele teatrów zdecydowali się na wprowadzenie tych zabezpieczeń we wszystkich naszych broadwayowskich teatrach" – mówiła cytowana przez telewizję ABC szefowa Broadway League Charlotte St.Martin.

W czwartek reprezentujący prawie 52 tys. aktorów i kierowników sceny związek Actors' Equity Association zarządził obowiązek pełnego szczepienia przeciwko Covid-19 dla artystów i innych pracowników teatrów. Członkowie zespołów, którzy nie są zaszczepieni, w tym osoby poniżej 12. roku życia, muszą nosić maski, zachować dystans społeczny, gdy jest to możliwe i poddawać się testom co najmniej dwa razy w tygodniu.

Jak dodał magazyn „Playbill” widzowie nie będą mogli wchodzić za kulisy, gromadzić się przy wejściu na scenę i muszą siedzieć w odległości od niej co najmniej trzech metrów.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne