EN

8.01.2020, 13:02 Wersja do druku

Wrocław. Urząd marszałkowski nie dofinansuje Wrocławskiego Teatru Pantomimy
Obiecaną kwotą było 600 tys. zł, a pieniądze pochodzić miały z puli wycofanych 4 mln zł, przyznanych wcześniej przez UMWD Narodowemu Forum Muzyki. Pracownicy teatru w liście otwartym piszą: „Rosnące koszty, w tym m.in. wynajmu sceny i nasz budżet pozostający na tym samym poziomie od lat – są dla nas realnym zagrożeniem”.

Wycofanie się z obietnicy dotacji w przełomowym dla instytucji momencie - nieco ponad miesiąc temu wyłoniony został w konkursie nowy dyrektor - autorzy listu nazywają decyzję „niezrozumiałą, skandaliczną i upokarzającą”.

Przypomnieć trzeba, że w poprzednim roku głośno dyskutowane były także plany likwidacji teatru, o czym trudno nie wspominać dziś, gdy teatr jest pozbawiany środków na działalność.

W listopadzie zakończyły się obchody 100. rocznicy urodzin patrona teatru, Henryka Tomaszewskiego, a spektakl przygotowany z tej okazji przez Ewelinę Marciniak dowiódł bardzo dużego potencjału artystycznego całej ekipy WTP. Kontynuowanie planów teatralnych nie będzie jednak możliwe bez dodatkowych środków, a wrocławska Pantomima wciąż będzie musiała borykać się z trudnościami finansowymi, zamiast zająć się „tworzeniem i upowszechnianiem spektakli teatralnych”, czyli realizacją celów statutowych nadanych instytucji przez Sejmik Wojewódzka Dolnośląskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Urząd marszałkowski nie dofinansuje Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Źródło:

Materiał własny
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25574721,urzad-marszalkowski-nie-dofinansuje-wroclawskiego-teatru-pantomimy.html

Autor:

Katarzyna Mikołajewska

Data publikacji oryginału:

08.01.2020