EN

31.05.2021, 11:00 Wersja do druku

Tychy. Premiera performansu „Zapiski z zamknięcia / sztuka handlu-handel sztuką” z Kamillą Baar

5 czerwca 2021 r. w godz. 13:00 – 20:00, w jednej z witryn sklepowych Gemini Park Tychy, odbędzie się premierowy pokaz przedstawienia – performance „Zapiski z zamknięcia / sztuka handlu-handel sztuką”, wyprodukowanego przez Teatr Mały w Tychach.

fot. mat. teatru

Aktorka Kamilla Baar oraz Paweł Drzewiecki, Dyrektor Teatru Małego w Tychach, podjęli w tym projekcie próbę teatralnej ilustracji zjawiska izolacji społecznej spowodowanej pandemią.  

W zamkniętej przestrzeni witryny sklepowej, Kamilla Baar wciela się w postać aktorki odbywającej kwarantannę, a że rzecz dzieje się w galerii handlowej, artystycznej rewizji zostanie poddany temat handlu i przynależnej do niego ceny i wartości – ludzkiego życia, tradycji, młodości, miłości  i przyjemności. Całość zbudowana jest z sześciu, prezentowanych w określonych godzinach odsłon zakończonych post scriptum, bazujących na utworach literatury polskiej i światowej, m.in: „Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena,  „Sklepy cynamonowe” Bruno Schulza, „Estcher” Stefana Chwina, „Poskromienie złośnicy” Williama  Szekspira, „Dziwka z OHIO” Hanocha Levina, „Idiota” F. Dostojewskiego.

Wydarzenie będzie na żywo transmitowane na kanale YouTube Teatru Małego w określonych godzinach.
Wstęp wolny.
Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.


fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne