EN

8.05.2021, 19:54 Wersja do druku

Toruń. Zbigniew Lisowski wygrał konkurs na dalsze kierowanie Teatrem Baj Pomorski

Zbigniew Lisowski, dotychczasowy dyrektor Teatru Baj Pomorski, wygrał konkurs na kierowanie lalkową sceną od września 2021 r. Jeśli wszystkie warunki zostaną uzgodnione, obowiązki powierzone zostaną mu na kolejne pięć lat - poinformował toruński ratusz.

fot. mat. teatru

Do konkursu zgłosiły się trzy osoby, ale tylko dwie z nich spełniły wymogi formalne. W wyniku postępowania dziewięcioosobowa komisja wyłoniła zwycięzcę. Lisowski wygrał konkurs siedmioma głosami "za", przy dwóch wstrzymujących się.

W uzasadnieniu komisja stwierdziła, że kandydat spełnia wszystkie wymogi określone w ogłoszeniu o konkursie. Po ocenie propozycji i wysłuchaniu kandydata, komisja uznała, że koncepcja Lisowskiego wpisuje się w założenia, jakie były przedmiotem postępowania konkursowego. W opinii komisji dotychczasowy dyrektor wykazał się dużą wiedzą i doświadczeniem, a także odpowiednimi predyspozycjami osobowościowymi, które są przydatne na tym stanowisku pracy.

W kolejnym etapie kandydatowi zostaną przedstawione warunki organizacyjno-finansowe, z uwzględnieniem programu realizacji zadań, w celu uzgodnienia treści umowy. Jeśli strony przyjmą wszystkie warunki, Lisowski będzie dyrektorem Teatru Baj Pomorski przez najbliższe pięć lat – od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r.

Lisowski jest dyrektorem Teatru Baj Pomorski od sierpnia 2003 r. Studiował reżyserię na białostockim wydziale zamiejscowym Akademii Teatralnej w Warszawie. Po uzyskaniu dyplomu w 1997 r. jako reżyser współpracował z teatrami lalkowymi w Białymstoku, Olsztynie, Zielonej Górze. W 1999 r. został kierownikiem artystycznym Teatru Guliwer w Warszawie.

Swoje spektakle opiera na różnych formach ekspresji aktorskiej, łączy konwencję lalkową z innymi gatunkami sztuki teatralnej, chętnie sięga po współczesne rozwiązania multimedialne, np.: projekcje wideo, animacje komputerowe. Interesuje go jak najszersza formuła teatru, który żywo reaguje na współczesne osiągnięcia w dziedzinie scenografii i muzyki. Za jego dyrekcji Teatr Baj Pomorski przeszedł gruntowną rozbudowę i modernizację. Ostatnio do użytku oddana została także plenerowa Scena Szekspirowska przy teatrze.

Źródło:

PAP

Autor:

Jerzy Rausz

Wątki tematyczne