EN

31.10.2020, 09:02 Wersja do druku

Toruń. Teatr Horzycy przechodzi gruntowny remont

fot. Mat. teatru

W zabytkowym gmachu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu trwają zaawansowane prace remontowe. Przewidziano m.in. instalację klimatyzacji, wymianę foteli, podłóg i oświetlenia oraz uruchomienie nieczynnego od dawna drugiego balkonu.

Zabytkowy budynek Teatru Horzycy powstał w 1904 r. Na zewnątrz gmachu przy pl. Teatralnym 1 widzimy rozstawione rusztowania. Prace obejmują naprawę i malowanie elewacji, wymianę okien i uzupełnienie wykończeń blacharskich. Ponadto budynek zostanie ocieplony.

Najbardziej wyczekiwanym elementem inwestycji jest instalacja klimatyzacji. Wewnątrz budynku zostanie przywrócony do użytku drugi balkon, który od kilkudziesięciu lat jest nieczynny. Na wszystkich poziomach widowni zostaną wymienione fotele. Modernizacja obejmuje mechanizmy zaplecza sceny i zmianę systemu sterowania nimi. Planowane jest również zastąpienie wysłużonej kurtyny nową. Wymiana ponad 200 żarówek w wielkim żyrandolu na zamienniki ledowe, montaż energooszczędnego oświetlenia, nowoczesna klimatyzacja oraz ocieplenie budynku wraz z wymianą okien to działania, które sprawią, że obiekt stanie się mniej kosztowny w eksploatacji.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Horzycy w Toruniu przechodzi właśnie gruntowny remont

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Toruń online
Link do źródła

Wątki tematyczne