EN

9.09.2021, 09:23 Wersja do druku

Toruń. Teatr Baj Pomorski po raz trzeci w programie „Teatr Polska”

Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu bierze udział w programie „Teatr Polska” po raz trzeci. Program  ma na celu ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny.

fot. Albert Roca Macia

Inne aktualności

Ze spektaklem Laboratorium Dźwięku w reżyserii Ewy Piotrowskiej odwiedzimy cztery województwa: górnośląskie, dolnośląskie, pomorskie i lubuskie oraz siedem miejscowości.

Poniżej terminy naszych grań oraz destynacje:

10.09. – Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, godz. 17:00,
11.09. – Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, godz.18:00,
12.09. – Rydułtowskie Centrum Kultury „FENIKS”, godz. 17:00,
16.09. – Kino „Sokół” w Starogardzie Gdańskim, godz. 18:00,
19.09. – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, godz. 18:00,
01.10. – Nowosolski Dom Kultury, godz. 18:00,
02.10. –  Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, godz. 18:00.

Laboratorium Dźwięku opowiada o muzyce. Scena staje się swoistym laboratorium instrumentów oraz  dźwięku jako takiego. Aktorzy odziani w stosowne do sytuacji, laboratoryjne kostiumy eksplorują to wyżej wskazane zjawisko, towarzyszące nam przecież od zarania dziejów.

Tak oto przed naszymi oczami (a przede wszystkim USZAMI) pojawią się obiekty grające, z którymi nikt, poza widzami naszego spektaklu, nigdy nie miał dotąd styczności. Ich kształty i brzmienia są niezwykłe! Niektóre przypominają przedmioty użytku codziennego, inne zaś jawią się jako twory abstrakcyjne. W ten sposób zaczynamy tworzyć nową muzyczną jakość.

Mamy nadzieję, że nasz teatralny eksperyment zachęci widzów z różnych części Polski do stworzenia własnych „obiektofonów”!
Więcej o spektaklu i jego twórcach pod adresem:
http://bajpomorski.art.pl/laboratorium-dzwieku,12,pl,2,1,343.html

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu „Teatr Polska” realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne