EN

21.10.2020, 10:47 Wersja do druku

Toruń. Teatr Baj Pomorski otwiera plenerową Scenę Szekspirowską

Amfiteatr już ukończony, rzeźby w ogrodzie stoją, a figurki mechanicznego teatrzyku przechodzą testy. W najbliższą niedzielę „Baj Pomorski" oficjalnie otwiera plenerową Scenę Szekspirowską.

„Scena Szekspirowska to kompleks obiektów, na który składają się: Park Rzeźb, Teatr Elżbietański oraz Mechaniczny Teatr Balkonowy. W tej kompleksowej instalacji spotkać będzie można bohaterów z utworów Williama Szekspira, a także postaci mityczne, które kształtowały i nadal kształtują ludzką wyobraźnię. Całość uzupełni ruchomy Teatr na Balkonie „Baja" odnoszący się do polskiej kultury ludowej, pór roku i historii Torunia" - tak nowe otoczenie teatru przy Piernikarskiej opisuje jego kierownik literacki Bartosz Adamski.

W niedzielę 25 października o godz. 17 odbędzie się oficjalne otwarcie Sceny. Dwie godziny później zostanie ona udostępniona zainteresowanym - wszystkim, którzy się zmieszczą w ściśle limitowanej liczbie zwiedzających. Bilet będzie kosztował złotówkę i najlepiej zarezerwować go telefonicznie zawczasu w dziale organizacji widowni teatru. Oglądać nową scenę będzie można co godzinę, od godz. 19 do 22, oczywiście zachowując wymagany dystans od innych zwiedzających i zasłaniając usta oraz nos.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Rzeźby zaśpiewają, a w szafie zagra mechaniczny teatrzyk

Źródło:

Nowości nr 247

Wątki tematyczne