EN
16.02.2022, 15:23 Wersja do druku

Toruń. Premiera studencka spektaklu „Bareja wieczorową porą” u Horzycy

22 lutego o godz. 19:00 w Teatrze Horzycy odbędzie się premiera studencka spektaklu „Bareja wieczorową porą” w reżyserii Łukasza Czuja. Studentom proponujemy bilety z dużą zniżką – w cenie 25 zł. Można je kupić online lub zarezerwować w kasie i Biurze Obsługi Widzów.

fot. Piotr Nykowski

 Natomiast 23 lutego Teatr Horzycy oraz Kino Centrum połączą siły, aby podyskutować o fenomenie twórczości Stanisława Barei.

O godz. 18:00 w Kinie Centrum w CSW odbędzie się pokaz filmu “Bareizm” (57′). Aktorzy, przyjaciele i rodzina wspominają w nim reżysera Stanisława Bareję. W filmie wystąpili m.in. Andrzej Wajda, Jacek Fedorowicz, Hanna Bareja (żona), Janusz Morgenstern, Jan Łomnicki, Jacek Kuroń, Stanisław Tym.

Następnie ok. godz. 19:00 rozpocznie się rozmowa z zaproszonymi gośćmi i twórcami spektaklu “Bareja wieczorową porą”.

Filmy i seriale Stanisława Barei, w przeszłości krytykowane za formę i cenzurowane za treść, doczekały się po latach zasłużonej nobilitacji artystycznej. Dzisiaj dzieła te postrzegane są nie tylko jako obraz absurdów okresu PRL-u, ale i jako ponadczasowa, uniwersalna diagnoza naszych narodowych cech. Spotkamy się zatem wieczorową porą i porozmawiamy o prawdzie czasów, prawdzie ekranu i prawdzie sceny…

W dyskusji wezmą udział Marcin Łuczak – autor m.in. książek "Miś, czyli rzecz o Stanisławie Barei" i "Krótki kurs PRL według Barei", Michał Chludziński - autor piosenek i tekstu spektaklu "Bareja wieczorową porą", Łukasz Czuj - reżyser „Barei…” oraz Joanna Rozkosz, aktorka, odtwórczyni roli Żaby. Rozmowę poprowadzi Radosław Osiński.

Wstęp na film i dyskusję jest wolny!

Więcej o spektaklu:
https://teatr.torun.pl/spektakle/bareja-wieczorowa-pora/

Źródło:

Materiał nadesłany