EN

10.05.2021, 14:50 Wersja do druku

Toruń. Premiera spektaklu "Lalki śpiewają" w Baju Pomorskim

Losy teatralnych lalek nie należały ostatnimi czasy do najłatwiejszych. Tyle miesięcy spędzonych w skrzyniach, magazynach, często w ścisku, ciągle w tym samym towarzystwie bądź w samotności…

fot. mat. teatru

Dlatego też kiedy tylko dowiedziały się,  że od 15 maja położenie ich  może ulec zmianie, natychmiast podmalowały oko, przypudrowały noski, zrobiły rekonesans swych scenicznych kreacji i… zmotywowały aktorów Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu do napisania scenariusza  i wyreżyserowania przedstawienia, w którym odegrają niebagatelną rolę.

W ten oto sposób 15 maja o godz. 17:00 na Scenie Szekspirowskiej w Toruniu odbędzie się premiera spektaklu Lalki śpiewają powstałego w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

Czeka nas dynamiczne widowisko, przepełnione muzyką, niebanalnym humorem, wartką akcją,  w którym obok siebie staną lalki pochodzące z najrozmaitszych, niekiedy już dość zamierzchłych, przedstawień Teatru „Baj Pomorski”.

Pacynki, muppety, maski, marionetki, lalki stolikowe – to tylko niektóre z form lalkowych pojawiające się w przedstawieniu.

Wszystkiemu, o czym mowa powyżej, towarzyszyć będzie drobny konflikt… W jego rozstrzygnięciu niezbędna okaże się pomoc Was-Widzów!
Na temat spektaklu więcej można poczytać pod adresem: https://bajpomorski.art.pl/lalki-spiewaja,12,pl,2,1,366.html

Druga data premiery spektaklu to 16 maja również  o godz. 17:00. W dniu tym wystąpi druga, wymienna obsada.

Rezerwacji biletów można dokonywać poprzez:
Dział Organizacji Widowisk:
tel.: 56 652 20 29 wew. 35, 36, 54
e-mail: [email protected]
http://bajpomorski.art.pl/repertuar,13,pl.html
Serdecznie zapraszamy!

Źródło:

Materiał nadesłany