EN
6.07.2022, 18:43 Wersja do druku

Toruń. Premiera „Ośmiu kobiet” w Teatrze Horzycy - w piątek

fot. Wojtek Szabelski / mat. teatru

8 lipca o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru Horzycy odbędzie się premiera „Ośmiu kobiet” w reżyserii Adama Orzechowskiego. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Magdalena Gajewska. Za dramaturgię odpowiada Anna Wakulik, muzykę stworzył Marcin Nenko, zaś ruch sceniczny opracował Maćko Prusak.

Duży dom na odludziu, a w nim osiem kobiet i martwy pan domu – tak zaczyna się ta czarna komedia. Do sprawcy zbrodni nie prowadzą jednak żadne ślady, zatem klasyczne pytanie – kto zabił?! – zawęża się do najbliższych mężczyźnie kobiet.

Żona, kochanka, siostra, córki… Każda z nich ma swoją historię do opowiedzenia i sekrety do ukrycia. Każda również ma motyw zbrodni. W trakcie śledztwa napięcie rośnie: na jaw wychodzą rodzinne tajemnice i skomplikowane relacje miłosne, a bohaterki buntują się przeciwko narzuconym im oczekiwaniom.

Osiem wyrazistych kreacji aktorskich, kryminalna zagadka, skrywane uczucia, które wychodzą na jaw i czarny humor to najważniejsze elementy spektaklu, który w Teatrze Horzycy wyreżyserował Adam Orzechowski.

Huit femmes, przeł. Jakub Rotbaum
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Dramaturgia: Anna Wakulik
Ruch sceniczny: Maćko Prusak
Występują: Małgorzata Abramowicz, Ada Dec, Maria Kierzkowska, Matylda Podfilipska, Joanna Rozkosz, Julia Szczepańska, Jolanta Teska, Agnieszka Wawrzkiewicz,
Inspicjent/sufler: Alicja Garstecka

Podcast https://open.spotify.com/episode/5m8eC2Dnq9E6e3Z467Cfuq

Źródło:

Materiał nadesłany