EN

27.08.2021, 09:17 Wersja do druku

Toruń. Prawie 19 mln zł z RPO na rozbudowę kina Grunwald - siedziby Teatru Muzycznego

Utworzenie muzeum fajansu we Włocławku, przebudowa jednej z głównych ulic Grudziądza oraz rozbudowa dawnego kina Grunwald w Toruniu - te inwestycje dostały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa.

fot. mat. prasowe

Beneficjenci dostali w czwartek umowy podpisane przez marszałka Piotra Całbeckiego. Pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (RPO) otrzymały trzy duże inwestycje. (...)

Trzecie zadanie to rozbudowa i doposażenie dawnego budynku kinoteatru Grunwald, w którym powstaje siedziba Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego. Inwestycja możliwa jest dzięki środkom z RPO w wysokości blisko 19 mln zł. – W ramach projektu przeprowadzone będą prace budowlane i remontowo-modernizacyjne, na dachu budynku zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne. Obiekt zyska też nowoczesne wyposażenie - mówi Krzemińska.

Łączna wartość podpisanych w czwartek umów przekracza 62 mln zł, wartość wsparcia z RPO to blisko 40 mln zł.

- Tymi umowami przekraczamy 8 miliardów złotych kontraktacji w RPO kończącej się perspektywy 2014-2020. Finalizujemy w końcu ostatecznie inwestycję w dawnym Grunwaldzie. Po niezbędnych zmianach w tym projekcie, co niestety musiało potrwać, będzie to zdecydowanie teatr naszych marzeń. Lepiej zrobić coś porządnie, niż brnąć w rozwiązania, które na etapie przygotowań wydawały się słuszne, ale później zweryfikowało je życie. Bardzo się cieszę, że pomagamy w realizacji interaktywnego muzeum fajansu we Włocławku, niezwykle ważnego projektu również w aspekcie rewitalizacyjnym, i w modernizacji systemu komunikacyjnego w Grudziądzu – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Tytuł oryginalny

Prawie 19 mln zł z RPO na rozbudowę dawnego kina Grunwald w Toruniu

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Toruń” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

tod

Wątki tematyczne