EN
14.01.2022, 14:38 Wersja do druku

Toruń. „Machiavelli” wraca na deski Teatru Muzycznego

„Machiavelli” wraca na deski Teatru Muzycznego w Toruniu, a przy okazji doczekał się małego liftingu w postaci nowych plakatów! Na spektakl zapraszamy już 28 i 29 stycznia.

fot. mat. teatru

Bilety dostępne w Biurze Obsługi Widza lub online: https://teatrmuzyczny.torun.pl/792/machiavelli-2-3

Bohater opowieści, jeden z najwybitniejszych umysłów politycznych swego czasu, Niccolo Machiavelli, mistrz podstępu i politycznej intrygi, tym razem ośmiesza ludzką głupotę, która nie zależy ani od stanowisk, ani wykształcenia. Znany powszechnie doktor praw, Calfucci, wraz ze swą żoną, Lukrecją, od dawna starają się o dziecko. Rezultaty ich działań pozostają jednak nikłe. Wskutek zmyślnej intrygi głównego bohatera – Machiavellego oraz jego towarzyszy – pojawia się rozwiązanie tej nieszczęśliwej sytuacji …

Libretto tego dowcipnego musicalu powstało na podstawie XVI-wiecznej komedii Machiavellego „Mandragora” i napisali je Ryszard Marek Groński i Antoni Marianowicz. Muzykę skomponował niezapomniany Jerzy Wasowski. Natomiast jazz-rockowe aranżacje do toruńskiej realizacji opracował Tomasz Lewandowski.

W 2020 r. ukazała się płyta z piosenkami z musicalu. Można na niej usłyszeć utwory zarówno  w interpretacjach aktorów Teatru Muzycznego jak i Barbary Krafftówny, Piotra Roguckiego i Artura Andrusa. Płytę doceniono nominacją do Fryderyka 2021 w kategorii „album roku – muzyka filmowa, teatralna, ilustracyjna”.

Źródło:

Materiał nadesłany