EN

28.09.2020, 08:54 Wersja do druku

Toruń. Krzysztof Stanisławski dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej

Krzysztof Stanisławski będzie przez najbliższe 4 lata kierował Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Nowy dyrektor rozpocznie urzędowanie od 1 października.

fot. mat. CSW

Stanisławski jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Kierował Galerią Notoro w Warszawie i Państwową Galerią Sztuki w Sopocie, pracował także w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Jest krytykiem filmowym i niezależnym kuratorem.

W przeszłości był kuratorem sześciu wystaw w toruńskim CSW: "Apogeum. Nowa ekspresja 1987" (2010/2011 r.), "Inne światy Wernera Herzoga" - projekt zainaugurowany w Toruniu, a następnie pokazywany w innych galeriach w Polsce i w USA (2014), "Syberberg i Wagner" (2014), "Jonas Gasiunas. Malarstwo", "This Have Been Once Before" (2015), "Laiko Żenkla. The Signs of Time" (2016), "Biało-czerwono-biali. Współczesna sztuka białoruska" (2017).

Nowy dyrektor CSW publikował artkuły w czasopismach zagranicznych i ogólnopolskich, a także jest autorem i współautorem kilku książek.

Wacław Kuczma, dotychczasowy szef Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu, został w maju wybrany dyrektorem Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Został został wyłoniony w konkursie. Jego kadencja będzie trwała cztery lata.

Wacław Kuczma jest synem nieżyjącego już Rajmunda Kuczmy, który w latach 1968-81 był dyrektorem bydgoskiego muzeum.

Źródło:

PAP