29.01.2019 Wersja do druku

Toruń. Co w kulturze w 2019 roku?

W tym roku Toruń zyska dwie nowe sceny teatralne. Pierwsza, o ile nie będzie kolejnego poślizgu w remoncie Pałacu Dąmbskich, zaprosi już w marcu. To kameralna scena Teatru Muzycznego.
Drugą będzie amfiteatr w stylu szekspirowskim w ogródku Baja Pomorskiego (gdzie nieduża scena "pod dachem nieba" już istnieje).

Tak przynajmniej zapowiadano na początku sezonu. Na otwarcie amfiteatru zobaczymy spektakl z sonetami Szekspira. Jakich jeszcze znaczących wydarzeń mogą spodziewać się toruńscy odbiorcy kultury w tym roku? W Teatrze Horzycy trwa sezon nastawiony na bliską więź z miastem. W tym nurcie mieścić się ma przedstawienie "Aktorzy prowincjonalni" według scenariusza filmu Agnieszki Holland. Odtwórcy ról przeniosą na scenę trochę swojej prywatności. Powstanie też przedstawienie według sztuki osadzonej w realiach Torunia, a spektakl "Mazagan. Miasto" grany będzie w mieszkaniach torunian. Mamy sezon bez Międzynarodowego Festiwalu "Kontakt", ale z ogólnopolskim "Pierwszym Kontaktem", na którym nagradzane są debiuty aktorskie i reżyserskie. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania" będzie miał swoją 26. odsłonę. Natomiast Toruński Festiwal Książki, organizowany przez Dwór Artusa, ma "wyjść w miasto". Melomani przed wakacjami usłyszą koncert z har

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Toruńskie wydarzenia kulturalne, które warto wpisać sobie do kalendarza

Źródło:

Materiał nadesłany

Nowości nr 24

Data:

29.01.2019

Tematy w toku