25.02.2021, 08:52 Wersja do druku

Tarnowskie Góry. "Kosmiczne Nieporozumienie", czyli teatr improwizowany w TCK

Tarnogórski teatr improwizacji Hamak wraca po długiej przerwie do Tarnogórskiego Centrum Kultury ze spektaklem komediowym "Kosmiczne Nieporozumienie". Losy dwójki kosmicznych eksploratorów będę uzależnione od decyzji publiczności. Jak potoczy się ich przygoda? Tego jeszcze dosłownie nikt nie wie!

fot. mat. TCK

Tarnogórski teatr improwizacji „Hamak” przedstawi w piątek 26 lutego na deskach Tarnogórskiego Centrum Kultury komediowy spektakl „Kosmiczne Nieporozumienie: Odcinek 8275”, stanowiący swoistą reinterpretację formatu „Bandersnatch”.

W odmętach galaktyki, na styku równoległych wszechświatów, dwójka bohaterów próbuje odnaleźć swoje miejsce w kosmicznej rzeczywistości. Nie jest to łatwe, bo za każdą gwiazdą i planetą czyha na nich niebezpieczeństwo i szereg nieporozumień.

Losy głównych postaci nie wynikają z żadnego wcześniej ustalonego scenariusza i zostaną w pełni powierzone przewspaniałej publiczności, a wszystko co zadzieje się na scenie, będzie miało miejsce i czas tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy.

Hamak to teatr improwizacji, który powstał w 2019 roku w Tarnowskich Górach z inicjatywy kilku tarnogórskich improwizatorów. Swoje korzenie ma w grupie I’mpro, założonej w 2012 roku. Była to jedna z pierwszych grup zajmujących się improwizacją sceniczną na Śląsku.

- Występując na scenach przedstawiamy krótkie i długie formy improwizacyjne, w całości opierające się na sugestiach przekazywanych przez publiczność. Taka formuła naszych występów sprawia, że każdy spektakl jest całkowicie unikatowym oraz abstrakcyjnym wydarzeniem. To sceniczny rollercoaster emocji, którego wagonikami pędzą wyjątkowe historie - opowiadają o sobie artyści.

Do tej pory grupa uczestniczyła w warsztatach prowadzonych m. in. przez Michała „Jeffreya” Ociepę oraz Michała Próchniewicza (z Grupy AD HOC), Jakuba Śliwińskiego (znanego z występów w kolektywie W Trzech Osobach) czy Tadka Jaśkiewicza (założyciela strony whoseline.pl).

Początek o godz. 19. Koszt biletu: 15 zł

Tytuł oryginalny

Kosmiczne Nieporozumienie, czyli teatr improwizowany w Tarnogórskim Centrum Kultury

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Katowice online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne