EN

9.06.2021, 11:22 Wersja do druku

Tarnów. Przedszkolaki u Solskiego

Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zajęcia odbędą się w sobotę 19 czerwca i poprowadzi je aktorka Karolina Gibki.

fot. mat. teatru

Wprowadzę małych adeptów aktorstwa w świat teatru poprzez zabawę w labirynt. W trakcie podróży po labiryncie na dzieci czekać będą różne wyzwania aktorskie bazujące na improwizacji oraz pracy z ciałem. Do tych zadań użyjemy rekwizytów i elementów kostiumu. Włączymy do zabawy muzykę i naukę choreografii. Będziemy korzystać z bujnej, dziecięcej wyobraźni i zaczarowywać rzeczywistość. Kto wie co nas czeka na końcu labiryntu? Dzieci w zespole mogą się nawzajem obserwować i czują się bezpieczniej. Zabawy aktorskie dla najmłodszych mają wiele korzyści. Dzieci socjalizują się, uczą się współpracy, stają się odważniejsze i zyskują wiarę we własne możliwości - zachęca Karolina Gibki.

W trakcie warsztatów będą również elementy edukacyjne, aktorka opowie jak wygląda praca w teatrze, kto to jest sufler i gdzie znajduje się foyer.

Mamy nadzieję, że warsztaty będą inspiracją do wspólnych rodzinnych zabaw, a być może staną się początkiem pasji do aktorstwa - mówi Marzena Kiełbasa, z Działu Promocji i Organizacji Widowni

Karolina Gibki:
Z wykształcenia jest aktorką po Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, uczyła się również wokalu w Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu. Od 2014 roku jest związana z Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie, współpracowała również z Teatrem im. Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz występowała jako wokalistka z zespołem ExMannam. Od października 2020 prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci w Warszawie. Niedawno założyła działalność "Dziecięcy punkt widzenia", którą można śledzić na Facebook'u i Instagramie.

Zaczęło się od zajęć teatralnych ze starszymi dziećmi. Moim polem nauki muzyki z najmłodszymi były artykuły, materiały wideo, obserwacja i praktyka. Wykształcenie pozwala mi dostarczyć dzieciom edukacji muzycznej i aktorskiej na wysokim poziomie oraz pomaga animować zabawy i wczuwać się w dziecięcy punkt widzenia. Patrzenie jak dzieci nabywają nowych umiejętności, stają się odważniejsze, bardziej komunikatywne, jest wspaniałą przygodą! - mówi aktorka.

Zapisy na zajęcia:

Biuro Promocji i Organizacji Widowni, pn – pt, godz. 8:00 do 16:00
tel. kom. 784 976 025, tel. (14) 688 32 87

Termin: 19 czerwca, godz. 11:00 - 12:00, Sala prób

Cena: 30 zł od dziecka

lość miejsc ograniczona.

Polecamy także spektakl "Bądź taka nie bądź, taka", w którym największe przeboje z repertuaru Kory i zespołu Maanam wykonuje Karolina Gibki. Spektakl zaprezentujemy 18 czerwca (piątek) o godz. 19.00 i 19 czerwca (sobota) o godz. 20.00

Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/


Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

09.06.2021

Wątki tematyczne