EN

4.06.2020, 13:31 Wersja do druku

Tarnów. "Porachunki z katem" schodzą z afisza Teatru Solskiego

fot. Paweł Topolski/mat. teatru

Ostatnie spektakle "Porachunków z katem" Martina McDonagha w reż. Marcina Hycnara odbędą się 12, 13 i 14 czerwca.

Na spektakl zaprasza Marcin Hycnar dyrektor artystyczny i reżyser, którego w czerwcowych spektaklach będzie można zobaczyć w roli Arthura:

Drodzy Państwo, niezmiernie się cieszę, że po ponad dwumiesięcznej przerwie wracamy do grania i możemy Państwa ponownie gościć przy Mickiewicza 4. Serdecznie zapraszam na nasze nowe premiery: "Jasia i Małgosię" i "Braci Karamazow", a także na pożegnanie "Porachunków z katem"- pierwszego spektaklu, który zrealizowałem w Tarnowie. Teatralne koleje losu sprawiły, że niezwykle zasłużony dla tarnowskiej sceny aktor, pan Mariusz Szaforz, który przez dziesięciolecia stanowił filar naszego zespołu, zakończył swoją stałą współpracę z teatrem. W związku z tym, korzystając z mojego pierwszego wykształcenia, w roku, w którym przypada 25 lecie mojej pracy scenicznej - wszak od premiery "Małego Księcia" mija właśnie ćwierćwiecze - postanowiłem wrócić na tarnowskie deski, próbując dorównać kroku mojemu wybitnie uzdolnionemu zespołowi aktorskiemu.

"Porachunki z katem" to trzymająca w napięciu komedia kryminalna pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i błyskotliwych dialogów. McDonagh nieustannie zaskakuje, gra z przyzwyczajeniami widza, bawi się formą. A wszystko po to, by postawić pytania o naturę sprawiedliwości, nieomylność sądów i prawo do decydowania o życiu innych ludzi.

Gramy: 11, 12, 13, 14 czerwca na Dużej Scenie, o godz. 17:00.

Na scenie: Ewa Jakubowicz, Ewa Sąsiadek, Maciej Babicz, Aleksander Fiałek, Sławomir Głazek (gościnnie), Marcin Hycnar, Fabian Kocięcki, Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Piasecki, Kamil Urban, Tomasz Wiśniewski.

Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Rezerwacje przyjmujemy pod numerem telefonu 14 688-32-87, 784-976-025, 668-323-998. Kasa czynna od wtorku do piątku o godz. 9.00-17.00 i w weekendy dwie godziny przed spektaklami.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

04.06.2020