EN

15.11.2022, 15:13 Wersja do druku

Tarnów. Maluchy znowu bawią się u Solskiego

Wesołe śpiewanki, rytmiczanki, zabawy z chustą oraz stymulująca zmysły ścieżka sensoryczna – to atrakcje jakie zaplanowano na zajęcia dla dzieci w wieku do lat 3, które odbędą się 26 listopada w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie i będą wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Mała Talia.

fot. mat. organizatora

W zajęciach mogą wziąć udział zarówno maluchy, które jeszcze leżą, bądź siedzą oraz starsze dzieci, które już chodzą. Warsztaty mają pomóc najmłodszym wykształcić na wczesnym etapie dobre nawyki muzyczne oraz wspomóc ich rozwój koordynacji ruchowej.

Umuzykalniające zajęcia wg teorii Edwina E. Gordona  polegają na wykonywaniu na żywo śpiewanek bez słów w różnych skalach oraz rytmiczanek w nietypowym metrum. Dzieci w trakcie tych zajęć w spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne i harmonię ruchu powiększając swój potencjał muzyczny.

Aspekt muzyczny zajęć zostanie uzupełniony o zabawy sensoryczne i ruchowe, w trakcie których dzieci przy pomocy wszystkich zmysłów poznają własne ciało, a także rozwiną zmysł równowagi oraz czucia głębokiego.

W trakcie warsztatów dzieci będą miały okazję nie tylko słuchać, śpiewać i naśladować ruchy, ale również doświadczać piękna otaczającego ich świata wszystkimi zmysłami!  Wszystko to w formie zabawy! – zachęca Ewa Judasz-Jakubiak, wokalistka a także animatorka zabaw dziecięcych.  

Ilość miejsc ograniczona.
Termin: 26 listopada, godz. 10.30
Koszt: 20 zł (1 rodzic + dziecko w wieku 0-3 latka) Czas trwania: około 45 minut
Zgłoszenia i wpłaty najpóźniej do 23 listopada. Zapisy w Biurze Promocji i Organizacji Widowni: 14 688 32 87, 784 976 025, 668 323 998
Serdecznie zapraszamy!

Źródło:

Materiał nadesłany