EN
3.12.2022, 09:36 Wersja do druku

Tarnów. Godzina na uratowanie Królewny! Premiera bajki w Teatrze Solskiego

W niedzielę 4 grudnia o godz. 15:00, Teatr Solskiego zaprezentuje na Dużej Scenie najnowszą premierę bajki dla najmłodszych "Pożarcie Królewny Bluetki" Macieja Wojtyszki. Spektakl został przygotowany specjalnie na inaugurację XIV Festiwalu Mała Talia dla dzieci i będzie jednym z pięciu spektakli konkursowych festiwalu.

fot. mat. teatru

Czy jest granica bycia grzeczną dziewczynką? Czy królewna ma prawo się złościć? Czy smoki zjadają tylko piękne księżniczki? Czy smok Bonawentura zje Bluetkę? Czy Paź znajdzie rycerza, który ją ocali? Czy Dobra Wróżka uratuje? Nie wiemy. To się dopiero okaże. Zapraszamy na "Pożarcie królewny Bluetki" Macieja Wojtyszki w reżyserii Małgorzaty Wojciechowskiej.

Mam nadzieję, że dziewczynki wyniosą z tego spektaklu to, że potrafią być odważne i stawić czoła wielu rzeczom a chłopcy, że należy dziewczynki w tym wspierać - zapowiada Małgorzata Wojciechowska, reżyserka spektaklu.

Autor: Maciej Wojtyszko
Reżyseria, muzyka, przygotowanie wokalne: Małgorzata Wojciechowska
Rysunek do plakatu, kostiumy, rekwizyty: Pracownia Pomalutku
Aranżacje: Łukasz Mazur
Wizualizacje: Michał Poniedzielski
Ruch sceniczny: Magdalena Górnicka-Jottard
Asystent reżysera: Monika Wenta

Inspicjent, sufler: Izabella Wielgus

Występują:

Królewna: Monika Wenta

Dobra Wróżka ze słabą pamięcią: Dominika Markuszewska

Mifuszura, Billy Sprężyna, Siwabroda: Tomasz Wiśniewski

Paź: Stefan Krzysztofiak

Spektakl dla dzieci od lat 4, czas trwania: 60 min

Gramy: 4 grudnia (niedziela), o godz. 15:00, PREMIERA i Inauguracja XIV Festiwalu Mała Talia dla dzieci, a także 5, 6 grudnia (poniedziałek, wtorek), o godz. 9:00 i 11:00, Duża Scena

Po spektaklu premierowym zapraszamy na zabawy animacyjne Xtreme KiDS.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - Państwowego Funduszu Celowego

Źródło:

Materiał nadesłany