EN
24.01.2023, 08:19 Wersja do druku

Tarnów. Feryjne warsztaty „Teatr żywiołów”

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Teatrze Solskiego odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat, które staną się podróżnikami po świecie natury.

fot. Paweł Topolski / mat. teatru

Będziemy twórczo eksperymentować nad sposobem wyrażenia naszej ekspresji, wyobraźni i radości z wspólnego tworzenia. Za inspirację posłużą nam cztery żywioły, ogień, woda, ziemia i powietrze. Z czym się kojarzą, dokąd poprowadzą, czego nauczą? Staniemy się podróżnikami po świecie natury, grupą, a być może plemieniem z planety Ziemia, które wspólnie, poprzez teatr opowie widzom jej tajemniczą legendę – zapowiada Karolina Fortuna, aktorka prowadząca warsztaty

Warsztaty opierają się na technice pracy z ciałem, głosem, oddechem, improwizacją słowną i muzyczną. W czasie zajęć plastycznych dzieci będą pomagać w przygotowaniu dekoracji, rekwizytów czy strojów do spektaklu (wszystkie materiały zapewnia Teatr). Tradycyjnie, nie zabraknie pokazu na koniec warsztatów dla rodziców i najbliższych. Razem z Karoliną Fortuną warsztaty poprowadzą: Agnieszka Jasielec – prowadząca zajęcia plastyczne oraz Piotr Prokop – odpowiedzialny za opiekę pedagogiczną.

Uczestnicy proszeni o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i obuwia na zmianę, wody oraz przekąsek.

Termin zajęć warsztatów „Teatr żywiołów”:
poniedziałek – czwartek, 30 stycznia – 2 lutego 2023 r.
– 30 stycznia – 1 lutego (poniedziałek-środa) w godzinach od 9:00 do 15:00.
– 2 lutego (czwartek), w godzinach od 9:00 do 16:00, w tym finałowy pokaz z publicznością o godz. 15:00.

Ilość uczestników – 22 osoby
Koszt: 480 zł, w tym obiadowy catering

Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 12 lat oraz 7 latki umiejące samodzielnie czytać, co jest istotne podczas nauki tekstu na pamięć.

Zapisy na warsztaty i płatność w Biurze Promocji i Organizacji Widowni do czwartku 26 stycznia. Tel. 14 688-32-87, 784-976-025.

Przy płatności należy przynieść uzupełniony:

  • Kwestionariusz osobowy,
  • Zgodę na wykorzystanie wizerunku
  • Oświadczenie dotyczące powrotu dziecka z warsztatów

Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem warsztatów (wszystkie dokumenty do pobrania na stronie internetowej teatru: www.teatr.tarnow.pl).

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne