EN
12.04.2022, 10:42 Wersja do druku

Szczecin. Zmarł lider zespołu Pogodno Jacek "Budyń" Szymkiewicz

Inne aktualności

Założyciel i lider zespołu Pogodno Jacek "Budyń" Szymkiewicz zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. O śmierci artysty poinformowała jego żona.

"Najukochańsi Najumilowańsi / dzisiaj w nocy zmarł mój mąż Jacek Szymkiewicz / chciałabym moc napisać / że to żart / że to / nasze wygłupy / ale to jest ten / że to prawda / nie mam więcej słów i nie wiem jak i co / no bo jak bez niego" – napisała we wtorek na profilu facebookowym muzyka jego żona Anna.

Urodzony 17 sierpnia 1974 r. w Trzebiatowie wokalista, multiinstrumentalista i autor tekstów od 1996 r. był związany ze szczecińską grupą Pogodno, z którą nagrał dziesięć płyt m.in. "Pogodno", "Pielgrzymka psów", "Opherafolia" i ostatnią, w 2017 r., "Sokiści chcą miłości".

Współtworzył, wraz z Piotrem "Bajzlem" Piaseckim, duet Babu Król, który zadebiutował albumem "Sted" z aranżacjami utworów Edwarda Stachury. Solowo wydał m.in. album "Kilof" i "Baset/Dublin One Way" (połączony ze słuchowiskiem Krzysztofa Czeczota). Z zespołem Chango pod koniec ubiegłego roku wydał album "Ukryte do wiadomości". Był także twórcą muzyki do spektakli teatralnych.

Jako wokalista i autor tekstów współpracował m.in. z Katarzyną Nosowską, Lechem Janerką i Moniką Brodką.

W poniedziałek na stronie facebookowej muzyka pojawiła się informacja o utworzeniu nowego zespołu Monofon, w którego skład weszli m.in. muzycy z grupy Lao Che.


Źródło:

PAP