EN

29.09.2021, 12:02 Wersja do druku

Szczecin. Wkrótce startuje Euromusicdrama

Festiwal Euromusicdrama to koncerty muzyki teatralnej interpretowanej nie tylko przez wspaniałych muzyków o międzynarodowej renomie, ale także spotkania z kompozytorami muzyki teatralnej.

Tegoroczna edycja poświęci jeden z wieczorów twórczości Pawła Mykietyna, kierownika muzycznego Teatru Nowego w Warszawie i kompozytora muzyki teatralnej związanego ze znanym reżyserem Krzysztofem Warlikowskim.

Szósta, edycję Euromusicdrama twórcy festiwalu przygotowują w międzynarodowym gronie wraz z Teatrem Kameralnym w Szczecinie, zespołem Sillages z Brestu z udziałem wybitnych artystów z Polski, Austrii, Francji, Rumunii, Belgii i Armenii. 

Każda z edycji festiwalu powzięła sobie za honor przypomnienie sylwetki polskiego kompozytora dzięki biograficznej sztuce teatralnej. W tym roku odbędzie się premiera spektaklu pt. „Zapach akacji", który opowie o twórczości Karola Szymanowskiego. Autorka Patrycja Fessard wyobraziła sobie apokryficzne spotkanie Szymanowskiego z Bartokiem, kompozytorów poszukujących nowej treści dla nowoczesnej muzyki w na nowo odkrytym folklorze. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wkrótce startuje Euromusicdrama

Źródło:

Głos Szczeciński Nr 227