EN

19.08.2021, 12:53 Wersja do druku

Szczecin. Trudne relacje międzyludzkie we Współczesnym

Inne aktualności

Teatr Współczesny zaprasza na dwie propozycje teatralne w najbliższy weekend. Pisze Małgorzata Klimczak w Głosie Szczecińskim.

20, 21, 22 sierpnia o godz. 19.30 w będzie można zobaczyć spektakl „Przyszedł mężczyzna do kobiety".

Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się... fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story" i... zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością.

Obsada: Dina: Joanna Matuszak, Wiktor: Arkadiusz Buszko. Realizacja, wykonanie, opracowanie muzyczne: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko, scenografia i kostiumy: Agnieszka Miluniec, Maciej Osmycki.

Natomiast 20, 21, 22 sierpnia o godz. 19 na małej scenie, czyli Malarni, będzie można zobaczyć sztukę „Lepsze lasy".

W drodze do mitycznych lepszych lasów, w śnieżnej zawierusze, rodzice małego wilka Ferdynanda giną z rąk myśliwych. Niczego nieświadome szczenię trafia pod opiekę pary owiec, które dawno już straciły nadzieję na posiadanie jagniątek. Owce wychowują Ferdynanda na wzorową owieczkę, śpiewającą najpiękniej w całym stadzie dumę owczego rodu. Tymczasem splot okoliczności sprawia, że Ferdynand zaczyna poznawać prawdę o sobie... Główną ramą inscenizacyjną jest zabawa, podczas której pięcioro aktorów konstruuje teatralną przypowieść i popową baśń o inności i szukaniu bezpiecznego schronienia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Trudne relacje międzyludzkie we Współczesnym

Źródło:

Głos Szczeciński nr 192

Wątki tematyczne