EN
3.03.2023, 17:15 Wersja do druku

Szczecin. Teatralne propozycje na weekend

Dużo ciekawych wydarzeń w ten weekend w Szczecinie. Jest w czym wybierać!

„SEN NOCY LETNIEJ” w Teatrze Współczesnym

W najbliższy weekend Teatr Współczesny zaprasza na najnowszy spektakl „Sen nocy letniej”. Sztuka opiera się na fragmentach słynnej komedii brytyjskiego twórcy, ale scenariusz – za który odpowiadają Jakub Skrzywanek i Joanna Świerkosz – został napisany również na podstawie wywiadów z osobami z niepełnosprawnościami, ich rodzinami, a także osobami zajmującymi się asystenturą seksualną i pracą seksualną. Spektakl będzie można obejrzeć w piątek, sobotę i niedzielę, 3-5 marca, o godz. 19:00. Bilety w cenie 35-50 zł.

„KALIFORNIA NIEŚMIERTELNI” w Teatrze Małym

Z kolei w Teatrze Małym w ten weekend wystawiony zostanie monodram Macieja Litkowskiego pt. „kalifornia nieśmiertelni”. Scenariusz (inspirowany reportażem „Jak umierają nieśmiertelni” Krzysztofa Kąkolewskiego) napisała Justyna Litkowska, a spektakl reżyseruje Szymon Kaczmarek. Sztuka jest opartą na faktach opowieścią o polskich celebrytach lat 60-tych. Bohaterowie: Polański, Komeda, Hłasko i inni. Historie prawie niemożliwe – od wódki w SPATiFie do Hollywood, od marzeń o karierze muzycznej do okrutnej zbrodni, od Indian Hopi do dzieci – kwiatów. Udokumentowaną baśń opowiada jeden aktor. Sztuka zostanie wystawiona w piątek, 3 marca, o godz. 19, oraz w sobotę i niedzielę, 4 i 5 marca, o godz. 17. Bilety 25 i 30 zł.

„PRYWATNA KLINIKA” Teatru Polskiego w Nowym Browarze

W ten weekend Teatr Polski zaprasza na „Prywatną klinikę”, która zostanie wystawiona na Scenie Dekadencja w Nowym Browarze. To farsa wyreżyserowana przez Stefana Szaciłowskiego, twórcę bawiących szczecińską publiczność od wielu sezonów, spektakli „Mayday” i „Okno na parlament”. „Prywatna klinika” opowiada o perypetiach Harriet, która życie dzieli między dwóch, nieświadomych nawzajem swojego istnienia, kochanków. Przypadek oraz niespodziewani goście burzą perfekcyjny plan schadzek. Spektakl można obejrzeć w piątek i sobotę, 3 i 4 marca, o godz. 19:00 oraz w niedzielę, 5 marca, o godz. 16:00. Bilety kosztują 40 i 50 zł.

„£6 za opakowanie” Teatru Nie Ma w Strefie Kultury Studenckiej US

W najbliższy piątek, 3 marca, Teatr Nie Ma zaprasza na spektakl „£6 za opakowanie”. Jak czytamy w opisie, „czy może być coś mniej uduchowionego, coś bardziej doczesnego niż prezerwatywa? A co dopiero, gdy w grę wchodzi ich 10 tysięcy? To liczba tak wielka, że zdaje się – niczym czarna dziura – wpływać na czas i przestrzeń. Co zrobić z 10 tysiącami opakowań wyśmienitych gumek produkcji australijskiej”. Początek o 20:00 na scenie przy ul. Szwoleżerów 18a. Wstęp wolny. Szczegóły: facebook.com 

WARSZTAT SAMOOBRONY I ASERTYWNOŚCI WENDO w Teatrze Kana

Teatr Kana zaprasza na dwudniowy warsztat WenDo – metody samoobrony i asertywności, która łączy w sobie zarówno techniki samoobrony fizycznej, jak i psychicznej. Duży nacisk kładzie na wzmocnienie asertywnej postawy, którą cechuje świadomość własnych granic, pewność siebie oraz jasna, spójna komunikacja z innymi. Zajęcia poprowadzą Iza Gawęcka i Gabriela Galdamez Munoz. Więcej informacji: kana.art.pl . Warsztat zaplanowano na sobotę i niedzielę, 4 i 5 marca, w godz. 10:00-16:00. Bilety w cenie 50 zł.

WARSZTAT Z BIODANZY w DK 13 Muz

Dom kultury 13 Muz zaprasza 4 i 5 marca na pierwszy w Szczecinie weekendowy warsztat z Biodanzy, który poprowadzi Unni Heim z Norwegii. Biodanza poprzez naturalny ruch, muzykę, emocje i spotkanie w grupie ułatwia na nowo połączyć się z samym sobą, odkryć własny potencjał, wyrazić się w atmosferze wolnej od krytyki i osądu. Pomaga zbliżyć się do samego siebie i do drugiej osoby, odbudować pierwotną więź z naturą. Więcej informacji: 13muz.eu . Początek o godz. 11:00. Bilety w cenie 650 zł.

DLA DZIECI: PREMIERA SPEKTAKLU „PERFEKTY I AMBARAS” w Teatrze Lalek Pleciuga

W ten weekend Pleciuga zaprasza na premierę przedstawienia dla dzieci od 5. roku życia. Sztuka „Perfekty i Ambaras” cenionej dramatopisarki Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty to pełna magicznych światów i nieoczywistych zwrotów akcji bajka drogi, w której wszystko jest możliwe – spotkanie wróżki, chmary niebezpiecznych mordoryjów, odkrycie Liberlandii… A może nawet polubienie przyszywanego brata? To opowieść o pięknie różnorodności, sile wyobraźni, a także o kochającej rodzinie, która jest bogactwem, mimo najróżniejszych kształtów, jakie może przybrać.  Premiera w sobotę, 4 marca, o godz. 17. Bilety w cenie 32 zł. Spektakl będzie można zobaczyć również w niedzielę, 5 marca, o godz. 11. Bilety w cenie 25 i 30 zł.

DLA DZIECI: „HISTORIA NAJMNIEJ PRAWDOPODOBNA” w Operze na Zamku

Opera na Zamku w sobotę, 4 marca, zaprasza dzieci na multimedialną „Historię najmniej prawdopodobną”. To opera dziecięca na motywach baśni H. Ch. Andersena. Jej bohaterem jest Czas i jego widomy kształt – Zegar zamieszkujący na operowej wieży zamkowej. Akcja spektaklu toczy się w różnych przestrzeniach Opery na Zamku. Początek o godz. 17:00. Widowisko dla dzieci w wieku od 7 lat. Bilety kosztują 30- 45 zł.

POKAZY CYRKOWE – YOUTH CIRCUS VARIETE na Scenie Antygrawitacji

Youth Circus Variété to prezentacje młodzieżowych etiud nowo cyrkowych – głównie artystów szczecińskiego Cyrku Zodiak – stawiających w ten sposób swoje pierwsze kroki na scenie. Podczas tego sobotniego (4 marca) cyrkowo-artystycznego wieczoru będziecie mogli zobaczyć występy w powietrzu na chuście, kole oraz trapezie, pokazy świetlne grupy Light Show, pokaz hula hop i wiele innych! Wszystko w rozrywkowej, kabaretowej oprawie. Początek o 18:00 na Scenie Antygrawitacji przy ul. Jodłowej 25. Bilety 30 zł. Szczegóły: facebook.com 

PREMIERA SPEKTAKLU „RĘKA” Teatru Nie Ma w Strefie Kultury Studenckiej US

W najbliższą sobotę, 4 marca, Teatr Nie Ma zaprasza premierę spektaklu „Ręka”. Jak czytamy w opisie, „Obaj opuścili domy zgodnie z zamiarem - ogoleni, z teczkami pod pachą. Udali się, absolutnie celowo w kierunku celów, których adresy mieli doskonale opanowane pamięciowo. Dążyli w celu osiągnięcia. Skąd zatem im się tu wzięło? Albo raczej skąd ich tu wzięło? ”. Początek o 20:00 na scenie przy ul. Szwoleżerów 18a. Wstęp wolny. Szczegóły: facebook.com .

„RAZ GDY CHCIAŁEM BYĆ...” w Teatrze Kameralnym

W sobotę, 4 marca, o godz. 16:00 i w niedzielę, 5 marca, o godz. 19:00 będzie można wziąć udział w wieczorze autorskim Michała Janickiego, inspirowanym opowiadaniem pt. „Raz gdy chciałem być szlachetny”. Osadzona we współczesnych realiach fabuła niemal nic nie traci na aktualności, a komizm scen rodzajowych nie umniejsza egzystencjalnej wymowie utworu. Celne uwagi, czy chwilami złośliwa krytyka świata teatru, kina czy TV zachęca do refleksji. Wieczór chwilami filozoficzny, chwilami zabawny.

„BURMISTRZ” w Zamku Książąt Pomorskich

W sobotę, 4 marca, w sali Kina Zamek będzie można obejrzeć spektakl Teatru Piwnica przy Krypcie pt. „Burmistrz”. To kolejny już w zamkowym teatrze monodram w wykonaniu znakomitego Adama Dzieciniaka na podstawie tekstu Tomasza Jachimka, artysty kabaretowego, konferansjera, publicysty i tekściarza. Nie zabraknie anegdot, przebojów muzycznych oraz historii o kulisach władzy. Reżyserem jest Waldemar Patlewicz, którego widzowie Teatru Piwnica przy Krypcie znają z wcześniejszego spektaklu „Kolega Mela Gibsona”. Początek o godz. 17:00. Bilety 25 i 30 zł. Szczegóły: zamek.szczecin.pl 

DLA DZIECI: „ZRÓBMY BAŁAGAN!” w Teatrze Lalek Pleciuga

W niedzielę Pleciuga wystawi dla najmłodszych dzieci (w wieku od 2 lat) spektakl pt. „Zróbmy bałagan!”. To interaktywna opowieść rozbudzająca kreatywność i zachęcająca do zabawy w teatr we własnym domu. Przedstawienie zostanie wystawione o 14:00. Bilety 25 i 30 zł.

„PÓŁ NA PÓŁ” w Klubie Delta

W niedzielę, 5 marca, w Klubie Delta wystawiony zostanie spektakl pt. „Pół na pół”. Jest to przesycona czarnym humorem komedia opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanowili pozbyć się swojej rodzicielki. Będzie śmiesznie i strasznie. To historia o nas, o naszych relacjach z najbliższymi, o tym, co jest ważne i gdzie jest granica przyzwoitości, o ile w ogóle jest... Do czego jesteśmy zdolni, kiedy nasza mała stabilizacja jest zagrożona? W spektaklu zobaczymy Sławomira Kołakowskiego oraz Wiesława Orłowskiego. Spektakl zostanie wystawiony o godz. 16:00. Bilety w cenie 45 i 55 zł dostępne na: https://bilety.fm/pl/scena/8234-pol-na-pol-klub-delta-szczecin.html 

„WEEKEND Z R.” Teatru Polskiego w Nowym Browarze

Teatr Polski w niedzielę, 5 marca, wystawi spektakl pt. „Weekend z R.”. To farsa opowiadająca historię Krystyny i jej trzech mężczyzn. Sztukę będzie można obejrzeć na Scenie Kameralnej w Nowym Browarze przy ul. Partyzantów 2. Początek o 19:00. Bilety 40 i 50 zł.

Źródło:

wszczecinie.pl
Link do źródła

Data publikacji oryginału:

03.03.2023