EN
4.08.2022, 08:38 Wersja do druku

Szczecin. Teatr Letni. Radni także piszą o konieczności utworzenia parkingu dla rowerów

Inne aktualności

W całej przebudowie zapomniano tylko o mieszkańcach licznie przyjeżdżających w to miejsce rowerami - mówi radny Przemysław Słowik i pisze w tej sprawie interpelację. Podobnie jak radny Patryk Jaskulski.

O potrzebie utworzenia przy zmodernizowanym Teatrze Letnim parkingu rowerowego pisaliśmy w poniedziałek na szczecin.wyborcza.pl. W weekend, kiedy otwierano amfiteatr, okazało się, że sporo szczecinian przyjechało właśnie swoimi jednośladami. Na miejscu nie było jednak jak w cywilizowany sposób zaparkować pojazdów. Pozostało podpięcie się do ogrodzeń. Brak stojaków to błąd, bo należy liczyć się z tym, że także na kolejne wydarzenia w Teatrze Letnim część widzów przyjedzie rowerami.

 Radni o rowerach przy Teatrze Letnim

Podobne spostrzeżenia mają też szczecińscy radni, do których spłynęły uwagi na ten temat. Radni Przemysław Słowik i Patryk Jaskulski, niezależnie od siebie, przygotowali w tej sprawie interpelację do prezydenta Szczecina.

Patryk Jaskulski napisał: „Szanowny Panie Prezydencie, na podstawie zgłoszeń od mieszkańców, którzy wzięli udział w otwarciu Teatru Letniego, zwracam się do Pana z wnioskiem o ustawienie stojaków rowerowych. Na otwarcie obiektu przyjechało wielu rowerzystów, którzy byli rozczarowani faktem braku miejsca do zaparkowania ich roweru. Brak stojaków sprawił, że wiele rowerów było przypisanych do płotów, w tym także do nowego otaczającego Teatr Letni. Uprzejmie proszę o informację, czy miasto zrealizuje przedmiotowy wniosek mieszkańców, jeżeli tak, ile stojaków zostanie ustawionych i w jakim terminie?".
Wniosek o parking rowerowy

Wniosek o zamontowanie klasycznych stojaków w kształcie odwróconego „U" w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Letniego wysłał zaś radny Słowik, który komentuje sprawę następująco: „W całej przebudowie zapomniano tylko o mieszkańcach licznie przyjeżdżających w to miejsce rowerami. Infrastruktura rowerowa powinna być priorytetem we wszystkich nowych inwestycjach. Tutaj została kompletnie zapomniana. Jak słusznie zauważyliście w wielu wiadomościach, nowe stojaki są niezbędne, bo póki co za parking dla rowerów służy ogrodzenie Teatru.

Ten jeden stojak na wyrwikółka przy toalecie nie jest rozwiązaniem".

Na razie na stronie magistratu nie ma informacji, czy i kiedy parking powstanie.

Tytuł oryginalny

Teatr Letni w Szczecinie. Radni także piszą o konieczności utworzenia parkingu dla rowerów

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

akr