EN
17.07.2020, 09:40 Wersja do druku

Szczecin. Teatr Letni w parku Kasprowicza już bez dachu i widowni

Inne aktualności

Nie ma płachty, która częściowo zadaszała scenę i widownię Teatru Letniego w parku Kasprowicza. Nie ma też już widowni.

Prace przy modernizacji Teatru Letniego w parku Kasprowicza wykroczyły już poza postawienie ogrodzenia. To co rzuca się w oczy, to brak zadaszenia, które w 2000 roku – a więc 20 lat temu – rozpięło się nad częścią widowni.

To był przełom. Pierwszy raz w dziejach tego miejsca pojawiła się nad nim osłona sceny i części widowni. Owej widowni też już nie ma. Koparka wszystko zrównała z ziemią.

Teatr Letni. Gruntowna przebudowa

Teraz to miejsce jest pod kontrolą firmy Firma Adamietz ze Strzelec Opolskich, która wygrała przetarg na gruntowną przebudowę Teatru Letniego.

W zakres zaplanowanych prac wchodzi m.in. rozbudowa sceny od strony widowni, rozbiórka starego zadaszenia i budowa nowego, całkowicie przykrywającego widownię, przebudowa siedzisk na widowni, przebudowa dróg dojazdowych do obiektu, przebudowa sieci elektrycznych oraz sieci kanalizacyjnych i sanitarnych. W ramach prac przewidziano także renowację i konserwację charakterystycznego łuku żelbetowego górującego nad amfiteatrem.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Letni w szczecińskim parku Kasprowicza już bez dachu i widowni

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

akr

Data publikacji oryginału:

16.07.2020 06:00