EN

3.01.2022, 14:36 Wersja do druku

Szczecin. "Crazy for you", wznowienie musicalu w Operze na Zamku

Na scenę Opery na Zamku w Szczecinie 8, 9 i 11 stycznia wraca jeden z najwspanialszych musicali świata – „Crazy for You” George’a i Iry Gershwinów – w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, pod batutą Jerzego Wołosiuka. Musical został przygotowany z okazji 60-lecia Opery na Zamku, teraz zagramy go z okazji naszego 65-lecia.

Serdecznie zapraszamy!

fot. Marek Grotowski

„Crazy for You” – uznawany za jeden z trudniejszych do wystawienia musicali - to opowieść o chłopaku, który rzuca Nowy Jork, perspektywę zrobienia szybkiej, ale nudnej kariery, bogatą matkę, i jedzie aż do Nevady, do zapomnianego miasteczka. Jedzie za ukochaną, ale marzy też o stworzeniu na pustyni teatru – dosłownie z niczego. Chce grać, chce śpiewać. Ma do dyspozycji paru znudzonych, choć wesołych kowbojów, dziewczyny z podupadającej rewii i ... marzenia.

„Crazy for You” to spektakl przygotowany na 60-lecie powstania teatru muzycznego w Szczecinie, którego historia to swoista paralela do historii przedstawionej w „Crazy for You” i tym samym powrót do korzeni Opery na Zamku, która także „tworzyła się oddolnie”, dzięki pracy zapaleńców. Musical Gershwinów to ponadczasowy hit nawiązujący do radosnych, roztańczonych, beztroskich lat przedwojennego Broadwayu. Jest tu i genialna muzyka, jest taniec, jest śpiew, jest step, jest zabawa. Niebywale energetyczny, radosny spektakl gromadzący za każdym razem pełną widownię został przygotowany przez legendarnych już realizatorów tego gatunku: wyreżyserował go Jerzy Jan Połoński, za choreografię odpowiada Jarosław Staniek, za scenografię – Mariusz Napierała, a za step, wywodzący się z kultury amerykańskiej – Maciej Glaza. Niezwykle barwne kostiumy przygotowała Agata Uchman, która połączyła lata 20., pop-art z komiksem, z geometrycznością. O tym, z jaką pieczołowitością każdy z realizatorów podszedł do pracy przy „Crazy for You” świadczy choćby fakt, że każdy strój został narysowany i skopiowany na materiał. Orkiestrę prowadzi brawurowo dyrektor artystyczny Opery na Zamku Jerzy Wołosiuk.

Spektakl otrzymał nagrodę publiczności "Bursztynowy Pierścień 2017" w kategorii "spektakl roku" oraz XII Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury za najlepsze kostiumy dla Agaty Uchman i Macieja Glazy dla najlepszego tancerza w pozostałych formach tanecznych za układy stepu.

Terminy:

8 stycznia 2022, sobota, 19.00

9 stycznia 2022, niedziela, 18.00

11 stycznia 2022, wtorek, 18.00

Czas trwania: ok. 2 godz. 40 min (w tym jedna przerwa)

Ceny biletów: 45-120 zł

Realizatorzy:

Reżyseria

Jerzy Jan Połoński

Kierownictwo muzyczne

Jerzy Wołosiuk

Choreografia

Jarosław Staniek

Scenografia

Mariusz Napierała

Kostiumy

Agata Uchman

Przygotowanie chóru

Małgorzata Bornowska

Asystent choreografa

Katarzyna Zielonka

Step - choreografia

Maciej Glaza

Projekty animacji

Adam Keller

Asystent dyrygenta

Antonina Banaś

Asystent reżysera

Klaudia Kinowska

Obsada:

Sobota 08.01.2022 r. Niedziela, 09.01.2022 r. Wtorek, 11.01.2022 r.

Godz. 19.00 Godz. 18.00 Godz. 19.00

Polly Baker A. Simińska A. Simińska A. Simińska 

Bobby Child K. Drozd K. Drozd K. Drozd

Lottie Child M. Kotek A. Januszewska A. Januszewska

Irene Roth E. Olszewska E. Olszewska E. Olszewska

Bela Zangler J.J. Połoński J. Lewandowski J. Lewandowski

Tess A. Głogowska A. Głogowska A. Głogowska

Everett Baker J. Piotrowski J. Piotrowski W. Łągiewka

Lank Hawkins M. Ostrowski M. Ostrowski T. Łuczak

Patricia Fodor M. Zgorzelska M. Zgorzelska M. Zgorzelska

Eugene Fodor P. Zgorzelski P. Zgorzelski P. Zgorzelski

Dyrygent J. Wołosiuk J. Wołosiuk J. Wołosiuk

Inspicjent M. Malinowska-Przyb., M. Malinowska-Przyb., M. Malinowska-Przyb.,

M. Miklińska M. Miklińska M. Miklińska 

Program spektaklu: https://tiny.pl/95lmp

Drodzy Widzowie,
informujemy, że ze względu na obowiązujące od 15 grudnia br. obostrzenia i limity miejsc, możemy prowadzić sprzedaż biletów online wyłącznie dla osób z certyfikatami COVID-19 (certyfikaty dot. szczepień lub przebytej infekcji COVID-19 lub wykonania testu na obecność SARS-CoV-2). Osoba, która zajmie wskazane na bilecie miejsce zobowiązuje się posiadać jeden z ww. certyfikatów podczas wydarzenia w postaci możliwej do weryfikacji za pomocą aplikacji Skaner Certyfikatów COVID, by przedstawić go do ewentualnej kontroli stosownym służbom. Prosimy pamiętać o obowiązku zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa podczas pobytu w operze.


Źródło:

Materiał nadesłany