EN

7.05.2021, 13:53 Wersja do druku

Szczecin. Premiera online "Tajemnic kuchni mistrza Rossiniego" w sobotę

fot. Piotr Nykowski Poza okiem

"Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego" Opery na Zamku w Szczecinie będą miały premierę online. Komediowy spektakl będzie dostępny od soboty.

Przedstawienie według scenariusza i w reżyserii Natalii Babińskiej ukazuje kompozytora Gioacchina Rossiniego, gdy "zrezygnował z operowej kariery i zaszył się w swojej kuchni". Wyczarowuje cudowny napój, dzięki któremu m.in. przywraca głos śpiewaczce i leczy rany nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny.

"Gdy mistrz Rossini, zdając już sobie sprawę z nadprzyrodzonych mocy swoich potraw, przygotowuje posiłek spełniający marzenia i tajemniczy deser +na pociechę+, zaczyna się istny potok niezręcznych sytuacji" – opisała autorka scenariusza i reżyserka Natalia Babińska.

"Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego" pod kierownictwem Jerzego Wołosiuka to, jak wskazują twórcy "pełen radości i dowcipu spektakl". W roli Rossiniego wystąpił Tomasz Rak.

Spektakl, zarejestrowany w końcu kwietnia br. będzie dostępny bezpłatnie online do 16 maja w serwisie YouTube i za pośrednictwem strony internetowej Opery na Zamku.

Tytuł oryginalny

Szczecin/ Premiera online "Tajemnic kuchni mistrza Rossiniego" w sobotę

Źródło:

Wątki tematyczne