EN

8.02.2022, 09:34 Wersja do druku

Szczecin. Prapremiera „Edukacji seksualnej” we Współczesnym

Teatr Współczesny zaprasza na prapremierę spektaklu „Edukacja seksualna” według scenariusza i w reżyserii Michała Buszewicza, która odbędzie się 12 lutego 2022 o godz. 19:00 na Dużej Scenie.

Trudno jest robić coś po raz pierwszy. Zwłaszcza gdy brakuje drogowskazów. Pierwsze kroki, pierwsza jazda na rowerze, pierwszy seks. Często czujemy się w tym lekko zagubieni. Nasze wczesne doświadczenia seksualności są różne. Bywają trudne, śmieszne, nieporadne. W tym spektaklu chcemy o nich opowiedzieć. O sobie, swoich przeżyciach, dylematach i zachwytach. Opowiemy o błędach, które kiedyś wydawały nam się końcem świata, a mimo to dziś potrafimy się z nich śmiać. Zapytamy się wzajemnie o to, co lubimy, o to gdzie stawiamy granice. Chcemy mówić o seksie, bo seksualność jest wrodzona i naturalna, a wszyscy jesteśmy seksualni. Będziemy mówić o seksie, bo brakuje bezpiecznej i otwartej przestrzeni, żeby o nim mówić. Jesteśmy tu po to, aby się odważyć. Żeby „odwstydzić” temat seksu.

Przedstawienie dla osób powyżej 15 roku życia powstało przy udziale młodzieżowej grupy eksperckiej. Spektaklowi towarzyszy oferta warsztatowa dla młodzieży i dorosłych przygotowana przez seksuolożkę Maję Wencierską.

W związku z tym, że język, jakim się posługujemy, rozmawiając o seksie, jest niedoskonały, w przedstawieniu pojawiają się słowa, które mogą zostać uznane za wulgarne bądź infantylne. – informuje teatr.

Źródło:

Materiał nadesłany