17.04.2018 Wersja do druku

Szczecin. Mniej pieniędzy z ministerialnych programów

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, które projekty zostaną dofinansowane z programów ministra w 2018 roku.
Na razie poznaliśmy wyniki naboru tylko kilkunastu programów ministra, ale w przypadku szczecińskich instytucji nie wygląda to najlepiej. Wiele projektów nie otrzymało dofinansowania.

W programie Teatr i taniec pieniędzy nie otrzymały dwa bardzo ważne festiwale teatralne - Kontrapunkt i Pro-Contra. Pierwszy jest jednym z najważniejszych w Polsce festiwali teatralnych i przede wszystkim najstarszym, drugi od lat prezentuje najciekawsze zjawiska teatru niezależnego. Teatr Polski nie otrzymał pieniędzy na dwa ważne projekty związane z obchodami lOO-lecia odzyskania niepodległości -"Zbigniew Herbert -Wieczór autorski" i "Z piekła do piekła" Jacka Kaczmarskiego. - Jest to bardzo duże przedsięwzięcie, wykraczające swoim zasięgiem poza nasz skład. Chcemy do niego zaprosić artystów spoza naszego teatru - mówi o tym projekcie Adam Opatowicz, dyrektor Teatru Polskiego w Szczecinie. Natomiast 162 tys. zł otrzymał Ośrodek Teatralny Kana na festiwal Spoiwa Kultury, a Opera na Zamku w Szczecinie na "Nowe spojrzenie na polską klasykę baletową - premiera baletów Stanisława Moniuszki i Romana Palestra" - 72 tys. zł. Projekt ten wpisuje się w

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Mniej projektów kulturalnych ze Szczecina i regionu otrzymało pieniądze od ministra

Źródło:

Materiał nadesłany

Głos Szczeciński nr 87/14/15-04-18

Autor:

Małgorzata Klimczak

Data:

17.04.2018

Wątki tematyczne