EN
04.06.2022, 09:00 Wersja do druku

Szczecin. Mały Książę tancerzy

Baletowa premiera pt. „Mały Książę" do muzyki stworzonej przez Gabriele Basilico. Spektakl poruszy kwestie znane z książki, czyli dorastania, przemijania, przyjaźni, samotności czy miłości.

„Mały Książę" w wersji baletowej przeznaczony jest dla osób od 12. roku życia. Oprócz zróżnicowanych układów choreograficznych będzie też m.in. muzyka filmowa, klasyczna czy elektroniczna, a także projekcje wideo i animacje. „Mały Książę" to najczęściej tłumaczona powieść na całym świecie, ale bardzo rzadko interpretuje sieją w formie baletu. Scenografia podczas spektaklu nie będzie skomplikowana. To przede wszystkim konstrukcja rozbitego samolotu. Pozostałą przestrzeń przeznaczono dla tancerzy. W rolę Małego Księcia wcieli się Patryk Kowalski, a Różę odegra Aleksandra Januszak. Na scenie będą także inni bohaterowie znani z książki, m.in. Król, Pyszałek, Pijak, Bankier czy Lis.


Premiera odbędzie się w niedzielę o godz. 18. Bilety są wyprzedane. Ostatnie wejściówki można kupić na pokazy 8 i 9 czerwca. Cena 35 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Mały Książę tancerzy

Źródło:

Gazeta Wyborcza – Szczecin nr 128 dodatek Co Jest Grane