EN
08.08.2022, 08:39 Wersja do druku

Szczecin. Kiełkowanie – sierpniowe rodzinne niedziele na Łące Kany

W sierpniu zaczynamy nowy cykl na Łące Kany, skierowany do rodzin z dziećmi. W współpracy z Kamilem Żonglerem i teatrem Głowa mała zapraszamy do wspólnej zabawy, spotkanie z cyrkiem, klaunadą, żonglerką, a także na doświadczanie przez… babranie!

Chcemy, żeby na Łące kiełkowała radość – i dla najmłodszych, i dla ich rodziców, i dla ich babć, dziadków, dla małych i dużych przyjaciół.

Zapraszamy wszystkich, także do baru, na herbatę, kawę, soki i pyszne ciacho!

fot. Michał Wojtarowicz/mat. teatru

PROGRAM

7 sierpnia godz. 15.00 – 18.00

„Jarzyna” – familijny spektakl nowocyrkowy

Otwarta Strefa Cyrkowa

14 sierpnia godz. 10.00-10.45 (I grupa) i 11.15-12.00 (II grupa)

Głowa mała na Łące:
Doświadczanie przez… babranie!

21 sierpnia godz. 10.00-10.45 (I grupa) i 11.15-12.00 (II grupa)

Głowa mała na Łące:
Doświadczanie przez… babranie!

27 sierpnia godz. 15.00 – 18.00

Spektakl – niespodzianka!

Otwarta Strefa Cyrkowa

INFORMACJE:

Spektakl „Jarzyna”

„Jarzyna” czyli jak zamienić „ble” na „mniam”? Bulwy, nacie, strączki, liście mogą przyprawiać o ból głowy naszych najmłodszych. A co jeśli dzięki cyrkowym sztuczkom i dobrej zabawie uda się zobaczyć warzywa w jaśniejszym świetle, a nawet je polubić? Spektakl łączący elementy cyrku, performansu i animacji w przystępny sposób, za pomocą efektu „wow!” umie obudzić w młodych widzach sympatię do sałaty, pora i szpinaku.

Przedstawienia powstało we współpracy z festiwalem Karnawał Sztukmistrzów w Lublinie otrzymało też nagrodę za najlepszy scenariusz spektaklu plenerowego w 2020 roku. Pokazano je m.in. na Festiwalu MALTA 2021 w Poznaniu, Oleśnickim Festiwalu Cyrkowo- Artystycznym OFCA 2021, Performatic Week in Neubrandembur DE, Festiwalu Dwóch Jezior w Wałczu.

Kamil Żongler – twórca spektaklu, to artysta reprezentujący nurt cyrku współczesnego w Polsce. Klaun, pedagog cyrkowo-teatralny, żongler oraz ogniomistrz.
Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową. Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku. Dzieląc się swoją pracą performera oraz trenera cyrkowego odkrył kilka istotnych prawd, z których najważniejsza jest taka, że ludzie w każdej części świata śmieją się tak samo, a uśmiech wędruje naprawdę daleko i wraca do nas ze dwojoną siłą. Warto się śmiać!

Otwarta Strefa Cyrkowa

Otwarta strefa cyrkowa skierowana jest do dzieci wraz z dorosłymi, babci z wnuczkami, opiekunów z podopiecznymi i wszelkich innych kofiguracji - jesteśmy otwarci dla wszystkich!

Warsztaty cyrkowe dla rodzin prowadzone są w formie zabawy – usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, angażują obie półkule mózgowe, stymulują zmysły, ćwiczą poczucie równowagi, uczą cierpliwości i wytrwałości a ponadto dają wiele satysfakcji i radości.

Warto spróbować!

Głowa mała na Łące:
Doświadczanie przez… babranie!

W ten wakacyjny czas zapraszamy do wspólnej zabawy rodziny z dziećmi już od 1. roku życia. 

W pierwszej części spotkania czeka Was rozgrzewka rytmiczno-muzyczna, a następnie… doświadczanie przez babranie! - czyli udział w ścieżce sensorycznej. Będziecie mogli poczuć stopami różne faktury, Wasz nos odkryje rozmaite zapachy, a ręce przydadzą się nam do dotykania i tworzenia. 

Gorąco i słonecznie zapraszamy na Łąkę Kany w sierpniu! Ubierzcie się wygodnie - bo będzie się działo! 

Głowa Mała - grupa teatralna, którą tworzą aktorki i animatorki kultury: Karolina Sabat i Magdalena Gardas-Wasilewska, które od 2017 roku z sukcesem bawią, edukują i oswajają ze sztuką najmłodszych widzów. Stworzone przez nie spektakle: „Kapu kap” i „Cała naprzód” cieszą się niesłabnącą popularnością, są także sygnowane prestiżową marką Zrobione w Szczecinie.

fot. Michał Wojtarowicz

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne