EN

12.09.2022, 15:30 Wersja do druku

Szczecin. Anna Garlicka żegna się z „Pleciugą”

Po niemal ćwierćwieczu intensywnej i owocnej pracy, z Teatrem Lalek „Pleciuga” żegna się Anna Garlicka, zastępca dyrektora placówki oraz wieloletnia naczelna Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT.

fot. HaWa

Anna Garlicka – menadżer kultury, absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także podyplomowego Studium Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Współpracowała z „Ruchem Teatralnym”, tygodnikiem „Morze i Ziemia”, a także z Polskim Radiem Szczecin i TVP Szczecin. W latach 1998–2016 dyrektor Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT.

Uczestniczyła w redakcji, opracowywaniu i wydawaniu wielu publikacji poświęconych teatrowi. Zajmowała się między innymi przygotowaniem i realizacją kilkudziesięciu projektów, które przyczyniły się nie tylko do zwiększenia dostępności teatru dla lokalnych, wcześniej wykluczonych społeczności, ale też do promocji szczecińskiej placówki na arenie międzynarodowej.Opracowała merytorycznie i skoordynowała między innymi następujące wydarzenia:„Teatr ponad granicą”, „Wizualny ponadgraniczny teatr Leszka Mądzika”, „Andersen – twórca baśniowej wyobraźni Europy”, „Dzieci magii – od rytuału do współczesnego teatru lalek”, „Teatr i miasto. Przestrzeń świętowania / przestrzeń codzienności”, ,,Teatralny Ty-Dzień Dziecka”, a ostatnio „Wszystko gra. Polsko-niemieckie warsztaty dla dzieci”.

Za 20 lat pracy nad Festiwalem Kontrapunkt otrzymała Bursztynowy Pierścień – nagrodę specjalną jury. W 2015 na wniosek Komisji ds. Kultury Rady Miasta Szczecin została Zasłużoną Obywatelką miasta.

Cała załoga Teatru Lalek „Pleciuga” życzy zasłużonej koleżance i mentorce zrealizowania wszystkich planów i marzeń odkładanych na później oraz wspaniałej, inspirującej pielęgnacji pasji i zainteresowań.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

12.09.2022