EN

11.12.2020, 11:47 Wersja do druku

Szamocin. Trzyletni program "Pociąg do sztuki" w Stowarzyszeniu Stacja Szamocin

fot. mat. teatru

Stowarzyszenie Stacja Szamocin realizuje trzyletni projekt artystyczno-historyczny “Pociąg do sztuki” dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

W projekcie, oprócz innych wielu działań społeczno-historycznych teatr z Szamocina zaplanował zagranie 25 spektakli lalkowych dla dzieci.

Niestety ze względu na epidemię koronawirusa udało się jesienią zagrać tylko10 spektakli „na żywo”. Resztę z konieczności trzeba było sfilmować i wyemitować online. W internecie „krąży” premierowe przedstawienie „Perły pieśni”, inspirowane opowiadaniem Janusza Korczaka. Do końca roku ukażą się „Braciszek i siostrzyczka” wg braci Grimm oraz „Co to jest wiosna?”, na podstawie „Herra Huu” fińskiego autora Hanuu Mäkelä. Wszystkie spektakle w reżyserii Luby Zarembińskiej i jej wykonaniu oraz szamocińskich młodych aktorów – amatorów.

W 2021 i 2022 roku inscenizacje tych małych form, będą również prezentowane w ramach projektu, mamy nadzieję że już „na żywo” w szkołach, przedszkolach i w świetlicach wiejskich w małych miejscowościach powiatu chodzieskiego.

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne